ZSEiO

16 września 2016 roku miały miejsce obchody 97 rocznicy powstania 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Kazimierza Jagielończyka.

O godzinie 17.00 na Elbląskiej Starówce odbyła się uroczysta zbiórka. Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marek Sokołowski przyjął meldunek oraz dokonał przeglądu pododdziałów. 

Nasi uczniowie z klas mundurowych  mieli okazję wziąć udział w tym wydarzeniu.

To było dla nas ogromne wyróżnienie! 

 

 

 

 

 To był bardzo udany wyjazd!

Integracja klas pierwszych w tym roku była wyjątkowa.

Pogoda na zamówienie, okoliczności przyrody cudne, kadra najlepsza i przesympatyczna młodzież. Graliśmy w siatkę, piłkę nożną, tworzyliśmy karykatury nauczycieli i malowaliśmy plakaty, układaliśmy własne teksty, graliśmy, śpiewaliśmy.

To była twórcza środa  w Świetlica Elbląg-Próchnik, dzięki współpracy z elbląskim MDK i Instruktorom:

Rafałowi Wawrzyk (gitara klasyczna) oraz Piotrowi Romanowskiemu (pracownia plastyczna).  
Więcej zdjęć na facebooku.

 

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję  "Sprzątanie świata".  To międzynarodowa akcja mająca na celu zachęcanie do działań na rzecz ochrony środowiska oraz sprzątania i segregacji odpadów.

16 września uzbrojeni w worki i rękawice ruszyliśmy porządkować "świat" wokół naszej szkoły. Szczególnie zaangażowani byli uczniowie z klasy II bo.

Dziękujemy za udział i liczymy na Was w kolejnych działaniach ekologicznych.

 

 

 

 

Dnia 20 września, w obecności Dyrekcji Szkoły, Wychowawców i Rodziców

odbyło się włączenie klas pierwszych w poczet społeczności ZSEiO.

Pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, że będą pilnie wypełniać swoje obowiązki i dbać o dobre imię szkoły.

A w środę 21 września .....obóz integracyjny! Życzymy super zabawy i pięknej pogody.

 

Zaplanowano działania Szkolnego Koła Wolontariatu na wrzesień: 

  1. Kwesta  uliczna  w  ramach  akcji PCK „POMAGAMY  POTRZEBUJĄCYM  POMÓŻ  NAM  POMAGAĆ”

Celem  akcji  jest  pozyskanie  środków  finansowych  na  pomoc  dla  najuboższych  wielodzietnych rodzin  z  terenu  Elbląga  i  okolic.  Pozyskane  środki  przeznaczymy  na  zakup  artykułów  szkolnych  i  żywnościowych.

Nasi wolontariusze wezmą udział w kweście dnia 23  września  2016  r. w  godzinach  9:00  -  15:00. 

  1. Akcja „Pierwszy dzwonek” organizowana jest przez Regionalne Centrum Wolontariatu

Wychodząc naprzeciw najbardziej potrzebującym wsparcia tj. dzieciom i młodzieży z placówek: Socjalizacyjna Całodobowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Elblągu, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu oraz Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza" Orle Gniazdo" w Marwicy, pragniemy zebrać artykuły szkolne, które przydadzą się nie tylko na początku, ale także podczas całego roku szkolnego. Chcemy aby każde dziecko miało równe szanse wystartować w świat nauki z pełną wyprawką szkolną bez żadnych obaw, że czegoś nagle zabraknie.

Wszelkiego rodzaju artykuły szkolne będziemy zbierać do 30 września w gabinecie pedagoga szkolnego.

Wszystkich uczniów chcących zaangażować się w powyższe akcje proszę o zgłoszenie się do gabinetu 15a.

 

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Anna Guzenda

 

Stypendium szkole 2016/2017 przysługuje uczniom, których średni miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekracza kwoty 514 zł netto oraz 634 zł netto dla osoby ( ucznia) samotnie gospodarującej.

Wnioski o stypendium można pobrać w gabinecie 15a u pedagoga szkolnego lub w sekretariacie szkoły.

Wypełnione wnioski wraz z potwierdzeniem dochodu rodziny uzyskanego w miesiącu sierpniu 2016 roku należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 września 2016 roku u pedagoga szkolnego.

Szczegółowych informacji udziela pedagog szkolny.

Wnioski o stypendium oraz objaśnienia dotyczące ich wypełniania dostępne są również na stronie www.eped.pl w zakładce STYPENDIA.

Do dochodu gospodarstwa domowego nie wlicza się środków pobranych z Programu Rodzina 500+

1 września punktualnie o godzinie 9 rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.

Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości w codziennym zdobywaniu wiedzy oraz wielu niezapomnianych chwil spędzonych w murach naszej szkoły!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się tradycyjnie 1 września o godzinie 9.00. Cała kadra pedagogiczna czeka na Was z utęsknieniem! 

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do:

- wykazu podręczników na rok szkolny 2016/2017 - tutaj (z podziałem na typy szkół i etapy edukacji)

- terminarza egzaminów poprawkowych - tutaj

- dokumentów związanych z tzw. wyprawka szkolną (rządowy program pomocy finansowej na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych) - warunki udzielania wsparcia, wzór wniosku (ostateczny termin składania wniosków wyznaczono na 5 września 2016), wzór oświadczenia o dokonanym zakupie

Jak co roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbył się Festiwal Nauki dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Uczniowie Technikum przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących (klasy akademickie 1a i 3a ) przygotowali liczne atrakcje związane z zagadnieniem oszczędzania pieniędzy. Głównym celem było uświadomienie dzieciom kwestii: wartość pieniądza, zdobywanie, gospodarowanie i ich należyte wykorzystywanie.Dzieci zdobywały pieniążki, które mogły wymienić na w sklepiku, w ten sposób także uczyły się gromadzenia i gospodarowania swoim budżetem.Także wyścigi rzędów, skakanka, łowienie jabłek, malowanie twarzy sprawiły dużo radości dzieciom. Krzyżówki, a kolorowanki i rebusy cieszyły się powodzeniem u starszych uczestników festiwalu. Dodatkową atrakcją dla wszystkich gości były pokazy gry na bębnach oraz możliwość nauki zumby. Każde dziecko znalazło dla siebie ciekawy sposób spędzenia czasu, a dla nas była to ogromna przyjemność móc widzieć ich zadowolone  buzie.

Asia Balińska, Kinga Banucha, Agata Dwojacka- klasa Ia Technikum Ekonomiczne

 

Poznaj nas lepiej

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Info

Menu
Początek strony