ZSEiO

UWAGA! NADCHODZI HALLOWEEN W ZSEiO

kiedy? – 31 października (piątek) 2014 r.

dla kogo? – dla wszystkich uczniów

po co? – bo są konkursy

a jakie? – a dwa;)

no jakie? – pierwszy na najładniejszą halloweenową dynię

a drugi? – na najstraszniejsze lub najbardziej efektowne halloweenowe przebranie tzn. wybieracie jednego przedstawiciela z klasy i pomagacie go wystroić ;-)

 Wszystkie klasy TE i LO przedstawią swoje dynie i przebrania jury, które wybierze zwycięzców.

 Liczymy na Waszą pomysłowość i udział w imprezie!                                 

                                                    Pozdrawiamy- SU

PS. Nauczycieli także zachęcamy do przyłączenia się do imprezy!

Już za nami (16-17.X.) dwudniowe zmagania młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych w II Turnieju Międzyszkolnym "CASHFLOW".

Organizatorami byli: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Elblągu oraz Bursa nr 3. Impreza odbyła się w ramach Dni Papieskich.

Nasz turniej to rozgrywka na grach planszowych CASHFLOW 101. Gra pokazuje jak mądrze kontrolować swoje finanse, jak należy - w rozważny sposób - zarządzać przepływem pieniężnym niezbędnym do zbudowania biznesu oraz jak inwestować w nieruchomości i inne rodzaje aktywów.

Zerknij do fotogalerii! Obejrzyj też relację telewizyjną!

Czytaj więcej: CASHFLOW DAYS w ZSEiO;)

PRZYGODA Z GOLFEM

W dniu 10 października odbyliśmy pierwszy trening na polu golfowym pod Pasłękiem! W ramach współpracy między szkołami, skorzystaliśmy z uprzejmości młodzieży z Gimnazjum Językowego REGENT - i pięknej pogody;) - i razem z nimi pojechaliśmy zobaczyć SAND VALLEY. Młodzież z gimnazjum biła piłeczki na odległość 125m (byli już trzeci raz!), a my posyłaliśmy je na odległość 30, a nawet 50m - hura!!!!! Nasz instruktor i opiekun Mirosław Hull stwierdził, że jak na pierwszy raz "to nawet bardzo dobrze", bo jego rekord to 300m!!! Miejmy nadzieję, że po 1000-cznym odbiciu i my osiągniemy podobny wynik... 

fotogaleria:)

DRUGI SPŁYW

Hej!!! W dniu 11 października (w sobotę) Koło Turystyczne po raz drugi w tym roku szkolnym zeszło na wodę. "Zwiedziliśmy" kanał elbląski i jego zakątki w jesiennej aurze. Dopłynęliśmy aż pod oczyszczalnię i zakłady meblarskie Wójcik!!! Hej !!!

fotogaleria:)

pozdrawia- opiekun koła Mariusz Krajewski

 

Doceniając Wasz trud i wysiłek włożony w naukę chcielibyśmy wynagrodzić 11 najlepszych z najlepszych (w minionym roku szkolny) darmową szafka szkolną na cały rok.

 Kluczyki do szafek otrzymują:

 • Sandra Stasiak 5,29 4bte
 • Ewelina Gontarz  5,27  4dte
 • Kamila Deja 5,25 3bte
 • Aneta Gutowska  5,19  2alo
 • Jolanta Leśko 5,16 4bte
 • Paulina Kozłowska 5,13 3blo
 • Magdalnea Jaroszek 5,13 3blo
 • Natalia Wiśniewska 5,12  3blo
 • Natalia Płatkowska 5,11 4ate
 • Irmina Wasiuta 5,10 4bte
 • Karolina Janiszewska 5,10  4dte

Gratulujemy, wkrótce przewodnicząca SU dotrze do Was z kluczykiem :)

 ps. Zachęcamy do nauki w obecnym roku szkolnym :)

 

Dnia 7 października 2014 r. na terenie Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida w Elblągu odbyła się konferencja „Śladami Żołnierzy Tułaczy”. Autorem konferencji była pani Marzena Kosińska, która od kilku lat organizuje konferencje przy współpracy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Elblągu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu oraz Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida. Patronat honorowy nad konferencją objął Pan Jerzy Wilk Prezydent Elbląga. Konferencji towarzyszyły elbląskie media: Petrel.pl, TV Elbląg, Dziennik Elbląski oraz radio ESKA.

Prowadzącymi konferencję byli: Karolina Janiszewska z Technikum Ekonomicznego oraz Dominik Byckiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. W konferencji brali udział uczniowie z elbląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w tym także i uczniowie z naszej szkoły. W programie konferencji znalazły się ciekawe i pouczające referaty wygłoszone przez Pana prof. Piotra Niwińskiego, pana dr Piotra Gawryszczaka oraz pana mgr Tomasza Glinieckiego. Drogi Żołnierzy Tułaczy nie były łatwe w czasie wojennej zawieruchy i "pokoju".

[Zajrzyj do fotogalerii.]

Czytaj więcej: Nasze refleksje po konferecji

Wybory do SU w naszej szkole odbędą się już w środę, dlatego też intensywnie myślcie o tym komu ufacie i komu powierzycie zadanie reprezentowania Was i Waszych "interesów" przed Dyrekcją, Kadrą, światem zewnętrznym...itp.;)

Głosy zbierane będą do urny ustawionej na 1 pietrze.

Dnia 9 października 2014 roku klasa licealna o profilu "Bezpieczeństwo publiczne z elementami kryminologii i kryminalistyki" odwiedziła Komendę Miejską Policji w Elblągu przy ulicy 1000-lecia.Opiekunem grupy był nadkomisarz Pan Marek Cieślak, z którym też klasa ma cotygodniowe zajęcia w szkole. W komendzie zostały zorganizowane zajęcia, w trakcie których uczniowie pobierali odciski palców, oglądali dowody, przeglądali dokumentacje oraz mogli poczuć się jak podejrzani..;) siadając w fotelu, na którym zwyczajowo robi się zdjęcia do kartotek więziennych. Zobacz fotogalerię.

Bardzo nam się podobało - mamy nadzieję że takich zajęć "w terenie" będzie coraz więcej!

Klasa I B (V LO)

Wtorkowa (7.10.) konferencja już za nami- zapraszamy do przeczytania relacji z "Portel.pl", a już wkrótce obiecujemy napisać własne wrażenia z tego wydarzenia.

Hej!!! W dniu 4 października (w sobotę) Koło Turystyczne pierwszy raz w tym roku szkolnym zeszło na wodę. Pogoda dopisała, było piękne słońce, wspaniałe towarzystwo i - co najważniejsze! - świetne humory. Zwiedziliśmy port elbląski i jego zakątki oraz nabraliśmy ochoty na dalsze imprezy tego typu, czy to spływy, czy rajdy rowerowe!!! Wszyscy, którzy - pod wpływem fotogalerii - nabiorą ochoty na takie wyprawy powinni zgłosić się do Pana Mariusza Krajewskiego.

Uczestnikami spływu byli: Agnieszka Dobosz, Filip Pożarowski, Monika Korneluk, Jakub Ignasiuk, Sylwia Bożyk, Damian Latkowski, Paweł Mazurowski, Agnieszka Jankowska, Maksymilian Semeniuk.

UWAGA!

Szkolne szafki do wykupienia za jedyne 50 zł za cały rok!!!!

Masz za ciężką torbę lub chcesz uniknąć kolejek w szatni -  zgłoś się po
szafkę do Pani Marzeny Arcabowicz (kierowniczka administracji)- gabinet nr 7.

z pozdrowieniami - Samorząd Uczniowski

Strona 1 z 10

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Go to top