ZSEiO

Jeszcze daleko do Bożego Narodzenia, a u nas w szkole już rozdajemy prezenty! Na pewno wszyscy się ucieszycie- od poniedziałku (24.11) aktywujemy szczęśliwy numerek:) Samorząd Uczniowski zadba o to, żeby każdego ranka na tablicy ogłoszeń (w pobliżu auli szkolnej) pojawił się numer, który będzie w tym dniu zwolniony:

- z pytania,

- z niezapowiedzianych kartkówek!!!

Pan Jacek Tomczak zaprasza wszystkich zainteresowanych na ciekawy wykład dotyczący ENERGETYKI JĄDROWEJ, który odbędzie się 27 listopada (czwartek) o godz. 12.25. w sali 11A.

Wtorkowa pogoda (18.11) - zachmurzone niebo i nieprzyjemny wiatr - stanowiła doskonałe tło do wydarzeń, jakie miały miejsce w gabinecie nr 30 o godz. 9.40..... Trupy, zbrodnia, badania DNA to tylko niektóre hasła, które mógł usłyszeć przypadkowy przechodzień mijający drzwi tej klasy... Klasa 1B LO spotkała się w niej z Panią Agnieszką Pietrzyk- elblążanką, której trzy powieści kryminalne podbiły serca wielu czytelników. Pani Agnieszka opowiedziała o tajnikach powstawania książki, co - być może;) - zaowocuje jakimś kolejnym udanym debiutem literackim rodem z Elbląga...

 

ZA NAMI I ETAP XXVIII OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ

POLSKA DROGA DO WOLNOŚCI GOSPODARCZEJ. 25 LAT TRANSFORMACJI”

Uczniowie Technikum przy ZSEiO w Elblągu wzięli udział w XXVIII Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej należy do jednej z najbardziej popularnych pod względem liczby uczestników. Jej celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia. Zawody I stopnia (szkolne) XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbyły się na terenie całego kraju 5 listopada 2014 r., w tym także w elbląskim technikum kształcącym w zawodzie technik ekonomista. Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów: jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady:  „Polska droga do wolności gospodarczej. 25 lat transformacji”, a honorowy patronat nad XXVIII Olimpiadą objął  Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, z zadania z podstaw ekonomii i 30 pytań testowych. Ogłoszenie wyników I etapu nastąpi w grudniu br. Naszym uczniom życzymy sukcesów!

 

 
7 listopada w auli Zespołu Szkół w Pasłęku miała miejsce XII Edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej. Na zaproszenie Towarzystwa Pomocy LO w Pasłęku oraz Dyrekcji szkoły spotkała się tam młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, by walczyć o uznanie i nagrody w największej muzycznej imprezie naszego powiatu. Uczniowie wykonywali piosenki w języku angielskim, włoskim, rosyjskim, francuskim i japońskim...

17 listopada rusza siódma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia wspierającego przyszłych i obecnych przedsiębiorców.

150 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm oraz brytyjska rządowo - biznesowa organizacja Make Your Mark. Global Entrepreneurship Week to już właściwie międzynarodowy ruch społeczny.

To inicjatywa wyjątkowa, bo gromadząca instytucje państwowe, prywatne i pozarządowe, firmy i szkoły, uniwersytety i osoby prywatne. Wszystkie te podmioty przez jeden tydzień w roku organizują bezpłatne szkolenia, wykłady i debaty, które wspierają rozwój przedsiębiorczości w danym kraju.

Jako ZSEiO pragniemy zaznaczyć swoją obecność i w tym wydarzeniu, w tym roku pod patronatem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Startujemy 17 listopada o godzinie 10.00 rozpoczynając wewnątrzszkolnym konkursem  „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W I etapie konkursu udział weźmie 327 szkół i 11 390 uczniów z całej Polski. Każdy uczestnik będzie miał za zadanie odpowiedzieć na 19 pytań testowych wielokrotnego wyboru oraz jedno pytanie opisowe. 

Dnia 18 listopada rozpoczyna się realizacja Ogólnopolskiego Projektu „Lekcje z ZUS”.

Czytaj więcej: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w ZSEiO

Ku uciesze klas drugich Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących 30 października zostały zorganizowane Otrzęsiny dla klas pierwszych naszej szkoły. Zobacz fotki.

Ta rytualna inicjacja, o której mówi się, iż pełni rolę swoistego obrzędu pozwala na stanie się pełnoprawnym członkiem danej społeczności. Nie inaczej było i tym razem. Od najdawniejszych już czasów rytuał ten towarzyszy uczniom i studentom. I tak, pierwszoklasiści dostąpili zaszczytu wejścia w szeregi braci uczniowskiej ZSEiO.

Czytaj więcej: Otrzęsiny 2014

 

Święto Niepodległości prowokuje nas zawsze do refleksji na temat trudnej historii Polski oraz sposobów "wykorzystywania" odzyskanej wolności. Nasza szkoła zorganizowała apel, który - swoją tematyką- połączył te dwa wątki. Piękne patriotyczne wiersze przypomniały o poległych bohaterach, o walkach i tęsknotach za wolną Polską. Druga część apelu poświęcona była tematyce mniejszości narodowych- niegdyś tak licznie zamieszkujących polskie ziemie. Padły też pytania o postawę współczesnych Polaków wobec obcokrajowców, do których nawiązywały filmiki z wypowiedziami Joela z Włoch oraz  Szwajcarki i Holendra mieszkających w Elblągu. 

Zerknij do naszej fotogalerii.

Chcąc pomóc zwierzakom z elbląskiego schroniska i ulżyć im w cierpieniach i ciężkich warunkach życia ogłaszamy WIELKĄ zbiórkę: korków od plastikowych butelek, niepotrzebnych płyt CD, koców, poduszek, ręczników, karm dla kotów i psów, smyczy, obroży.

Rzeczy dostarczajcie do gabinetu 30 do Pani Jaranowskiej lub do biblioteki szkolnej.

 

Jury konkursu na najlepszą dynię halloween'ową miała ogromny kłopot, ponieważ to, co zobaczyli przeszło najśmielsze ich oczekiwania! Dynie były fantastyczne! Nagroda za pierwsze miejsce jest niestety tylko jedna:(:

I miejsce- dynia klasy 1 BO (wygrali -  dzień bez pytania!)

II miejsce- dynie klas 4 A, 1 AT, 2 AO (wygrali słodycze)

III miejsce- dynie 3 AO, 1 CO, 2 AT (wygrali słodycze)

Ten sam problem dotyczył wyborom najlepszego przebrania. Straszliwe postaci krążące w tym dniu po naszych szkolnych korytarzach mogły niejednego przyprawić o zawał serca! Zwycięzcami okazali się:

I miejsce- Sylwia Bożyk z 1AT (wygrali -  dzień bez pytania!)

II miejsce- Oskar Pałasz z 2 AT (wygrali słodycze)

III miejsce- Ewelina Stypińska z 1AO (wygrali słodycze)

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I CHYLIMY CZOŁA WOBEC KREATYWNOŚCI I ZAANGAŻOWANIA CAŁEJ SZKOŁY!

Zapraszamy do fotogalerii!

 

Strona 1 z 11

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Go to top