ZSEiO

Wszystkich - mniej lub bardziej - poetycko nastawionych do życia zapraszamy na godzinną dawkę poezji autorstwa naszych uczniów - środa (4 marzec), godz. 14.10, gab. 5A.
Pyszne ciasto i herbatka gwarantowane!

Zaprezentujemy utwory:

Magdaleny Panek

Martyny Ciesielskiej

Aleksandry Stępień

 

20.02.2015 nasza szkoła zorganizowała (już po raz trzeci) Ogólnomiejskie dyktando z j.angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych. Wzięło w nim udział 20 uczniów z następujacych szkół: Zespół Szkół Akademickich, Gimnazjum nr 6, ZPSM, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum (im. Jana Nowaka Jeziorańskiego) w Milejewie.

Całemu przedsięwzięciu patronowała Szkoła Języków Obcych EMPIK, która "udostępniła";) nam brytyjskiego lektora - Stuart'a Woodbridge. To właśnie On przeprowadził dyktando, co zapewniło odczytywanemu tekstowi nieskazitelny brytyjski akcent.

 

Zwycięzcy (2 pierwsze miejsca!)

1. Szymon Borowicz –Gimn. nr 4 21/23 pkt

1. Oskar Błaszczyk- Gimn. nr 4 21/23 pkt

2.  Rozalia Sobecka –ZPSM w Elblągu 20/23 pkt

 

4 wyróżnienia:

1. Majewska Kinga-ZSA-13/23pkt

2. Marta Wiśniewska-Gimn. Nr 6 15/23pkt

3. Dominika Borowska- ZPSM 13/23 pkt

4 Nikol Wolska-ZSA 13/23pkt

 

 Sponsorzy nagród:

 Szkoła Języków Obcych EMPIK,  Wydawnictwa: Macmillan, Pearson,  T-Mobile, bank Credit Agricole

 Organizatorzy: Monika Gutowska, Joanna Rekść, Iwona Uler

Nie bierzcie w tym udziału- nie lajkujcie, nie udostępniajcie!

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ju5ruLW8eIc&feature=youtu.be

KONKURS

SATYRA W EKONOMIKU

POD HONOROWYM PATRONATEM PANA DYREKTORA

 

Uwaga! ogłaszamy konkurs na najlepszy wykład/prezentacje o swoim zawodzie.

Każda z klas ma za zadanie napisać scenariusz, a następnie przedstawić wykład/prezentacje na temat związany z ekonomią, logistyką lub reklamą.

Łatwe? Jasne ;) Jest pewien haczyk. Wykład/prezentacja ma być dynamiczny, aby się skupić. Bardzo prosty, aby każdy zrozumiał. I najważniejsze ma być zabawny i żartobliwy... aby, no cóż, nikt się nie nudził.

 REGULAMIN

1. Scenariusze oddajemy do 9 marca br. Przedstawienie i rozstrzygnięcie konkursu w kwietniu.

2. Wykład/prezentacja nie może nikogo ośmieszać ani obrażać.

3. Wykład/prezentacja ma być związany TYLKO z zawodem.

KONKURS JEST OBOWIĄZKOWY.

Organizatorem konkursu jest klasa IIIa TE

Obejrzyjcie - bo warto!

https://www.youtube.com/watch?v=r2nyeBpbjDQ&feature=youtu.be

 

...nieco spóźniona (z przyczyn technicznych;)) relacja:

Dnia 12 grudnia 2014 r. uczniowie z klasy IV d oraz I B Technikum Ekonomicznego uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich na temat „Etyki w dziennikarstwie i reklamie”. Warsztaty odbyły się na terenie redakcji gazety Dziennik Elbląski przy ul Rybackiej w Elblągu. Przewodnikiem po tajnikach pracy dziennikarza była dla naszych uczniów Pani Anna Dawid.

Czego dowiedzieli się uczniowie z naszej szkoły? - Gazeta Dziennik Elbląski istnieje na rynku elbląskim już od 13 lat. Obecnie gazeta zatrudnia pięciu dziennikarzy. Wydajemy gazetę papierową i internetową. Wydarzenia publikowane w gazecie papierowej  są drukowane w Drukarni Olsztyńskiej.

Jak wygląda praca dziennikarza? To przede wszystkim praca nad tematem. Każdy zgłasza własne tematy.

Co to jest ślepak? Wolne miejsce gdzie możemy umieści wybrany tekst. Ile reklam sprzedamy? Od tego zależy ilość wybranych tematów. Ustalamy gdzie jaki temat-artykuł umieścić. Teksty są sprawdzane. Przed wydaniem robimy próbne wydruki.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie "Łowcy Talentów Jersz 2015", gdzie można sprawdzić swój pozioM języka angielskiego, odsyłamy do Pani Moniki Gutowskiej oraz na stronę www.jersz.pl.

Konkurs przeprowadzony zostanie w naszej szkole 11 marca, ale ponieważ organizatorem głównym jest instytucja zewnętrzna każdy uczestnik musi we własnym zakresie ponieść koszt 9 złotych.

UWAGA- TERMIN ZGŁOSZEŃ MIJA Z DNIEM 16 MARCA

KONKURS SELFIE - MOJA KLASA

Ludzie! - macie niesamowitą okazję udowodnić nam jak zgraną i fajną klasą jesteście, a także ile macie w sobie kreatywności!

Jak to zrobić  - nic trudnego – chcemy zobaczyć Wasze klasowe SELFIE -  może to być zdjęcie całej klasy, zdjęcie kilku osób, kolaż ze zdjęć lub cokolwiek, co Wam przyjdzie do głowy, a co zaprezentuje Waszą klasę w jak najbardziej interesujący, śmieszny lub dziwny sposób. Jeżeli Wasz telefon nie obejmie Was wszystkich to oczywiście może to być zdjęcie zrobione w zwyczajny sposób;)

Na zdjęcia czekamy do 16.02. [zmiana- do 27.02!!] pod adresami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Może warto w takim razie cyknąć sobie fotkę w ferie!?

Wasze SELFIE zostanie opublikowane na naszym facebook’u . Zwycięską klasą będzie ta, która otrzyma najwięcej ‘LAJKÓW’ i udostępnień!

Po opublikowaniu Waszych zdjęć będziecie mieli tydzień na zbieranie głosów!

Na zwycięzców czekają nagrody!!!

Aparaty i komórki w ruch!

 

Powodzenia- życzy Samorząd Uczniowski!

Zobacz zapowiedź pierwszego odcinka Szkolnych Wiadomości - KLIKNIJ TUTAJ!

Niektórym z Was (zwłaszcza tym, którzy przegapili ogłoszenia o zbliżającym się Dniu Śpiocha w ZSEiO) miniony poniedziałek [19.01.2015r.] dostarczył sporej dawki zdziwienia i - bez wątpienia - poprawił humor. Wszyscy chętni uczniowie mogli zjawić się w tym dniu w swojej zimowej piżamce, co miało swoje dobre strony, ponieważ: a) osoby te nie mogły być pytane w czasie lekcji, b) miały pewność, że nie spóźnią się do szkoły... po prostu wstały z łóżka, wzięły torbę i KIERUNEK ul. Bema 50;)

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Początek strony