ZSEiO

Jeśli już teraz trapi Was niepewność, kiedy znowu będziecie mogli wrócić w przytulne progi Naszej szkoły, to zmartwimy Was! Świąteczna przerwa skończy się dla nas dopiero 7 stycznia 2015 roku. 

Zmartwimy Was jeszcze bardziej ogłoszeniem, że nie wszyscy będziecie mogli - w te wolne dni - oddać się relaksowi i rozrywkom. Już 8 stycznia 2015r. odbędą się u nas pisemne egzaminy poprawkowe (zawodowe) dla trzecich klas z Technikum:

godz. 10.00.- technik ekonomista oraz technik logistyk (czas trwania 60 min)

godz. 14.00.- technik organizacji reklamy (czas trwania 60 min)

 

paczki zebrane przez 4A

fot. Mateusz Kijewski;) ...paczki zebrane przez klasę 4A

Pojechały, pojechały, a było ich bardzo dużo. Okazało się, że nasza zgrana szkolna epika tym razem rozdzieliła swoje zwarte szeregi! Wszystko to w szlachetnym celu;) ZSEiO zbierało bowiem paczki dla trzech różnych rodzin. Rodzinami "zaopiekowali się"- klasa 4A Technikum (I Rodzina), Szkolne Koło Wolontariatu (II Rodzina), reszta szkolnej społeczności (III Rodzina).

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za hojność i otwarte serca!

Nie chowaj swoich skarbów przed wzrokiem innych!

Poszukujemy osób, które piszą wiersze albo opowiadania i zgodzą się na zaprezentowanie "próbek" swojej twórczości w trakcie V KAWIARENKI LITERACKIEJ w naszej szkole. Organizatorkami będą p. Magdalena Szczypińska (pedagog), p. Małgorzata Krasowska (bibliotekarka) i to do nich przynoście swoje "precious treasure"...;)

Uroczyste ślubowanie naszych dwóch mundurowych klas pierwszych (profil wojskowy oraz bezpieczeństwa publicznego z elementami kryminologii i kryminalistyki w LO) odbyło się w czwartek [11.12] o godz. 17. Spotkanie rozpoczął mjr Zbigniew Tuszyński, witając przybyłych gości, m.in.: wicewojewodę Grażynę Kluge, Zastępcę Dowódcy 16 PDZ - gen. bryg. Marka Sokołowskiego, Komendanta  Miejskiej Policji w Elblągu - Marka Osika, dowódców i komendantów jednostek i instytucji mundurowych Elbląga oraz przedstawicieli i dyrektorów placówek oświatowych. 

Imprezę uświetnił koncert Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg, występ Karoliny Stelmach z piosenką M. Grechuty „Ojczyzna”, a także występ zdolnego chórku dziewcząt z klasy III b w utworze grupy  Pink Floyd – „Another Brick in the Wall” w wykonaniu gitarowym Pana Mariusza Owczarka oraz uczennicy Eweliny Dobrzyńskiej.

Najbardziej wzruszonymi i przejętymi uczestnikami tego podniosłego wydarzenia byli niewątpliwie rodzice, którzy z dumą obserwowali zachowanie swoich dzieci.

Obejrzyj bogatą fotorelację-  https://www.facebook.com/ZSEiOwEg?fref=ts

... czyli mikołajkowe wizyty u dzieci, gdzie wolontariusze z naszej szkoły występują w roli pomocników Świętego Mikołaja:)

Ludzie z naszego Samorządu oraz chętni z klasy 1A Te byli w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr.1 w Elblągu przy ulicy Kopernika- to już któryś rok z rzędu wybrali się tam w okresie mikołajkowym; ich zadanie polegało na wręczeniu prezentów wyjątkowym dzieciom i młodzieży z Ośrodka; radość obdarowanych była wielka. Już teraz wolontariusze mówią: "za rok też tam będziemy!"

Szkolne Koło Wolontariatu pomogło natomiast w zorganizowaniu mikołajkowej zabawy dla dzieci z elbląskiego Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych. Wolontariuszki przygotowały mnóstwo zabaw i konkursów, zrobiły wszystko, żeby dzieci zapamiętały ten dzień jako wspaniały przedsmak Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do fotogalerii.

Pierwszy grudniowy piątek 2014 był wyjątkowy... Klasa 3BO wraz z "opiekunami artystycznymi" - Panią Aleksandrą Frankowską oraz Panem Mariuszem Owczarkiem - zorganizowali galę rozdania Oskarów. Kategorie były przeróżne, ale wszystkie bardzo mile akcentowały charakterystyczne cechy nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły... Zobaczcie jak było twórczo i pięknie!

Dla tych, którzy nie mieli szczęścia uczestniczyć w gali podajemy listę kategorii oraz nazwiska nagrodzonych.

Czytaj więcej: Ceremonia rozdania Oskarów 2014

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji "Mikołajkowy prezent dla ziemi", która polega na zbieraniu elektroodpadów (stary sprzęt elektroniczny np. magnetofon, drukarka, telefon komórkowy itp.). Nasza szkoła organizuje taką zbiórkę w najbliższy poniedziałek- 8 grudnia. Przyniesione rzeczy trzeba składać na parterze w pobliżu portierni- w przygotowanych do tego kartonach. Odbiór elektrośmieci nastąpi w tym samym dniu po godz. 12.00., dlatego nie planujcie przywożenia ich po południu.

 Koło Ekologiczne

Szanowni Państwo!

W dniach 28.XI-17.XII. 2014r. realizowane będzie stypendium szkolne (dla osób, które złożyły wnioski we wrześniu).

Proszę zgłosić się po odbiór decyzji stypendialnych do Pedagogów Szkolnych w jak najszybszym terminie.

Z dniem 1 grudnia rusza w Naszej Szkole kolejna już edycja  Góry Grosza!

Trwać będzie tylko 5 dni!!!

Zachęcamy Was do udziału w tej akcji, bo jeden „miedziak” to tak niewiele, a jednak ma on ogromne znaczenie! Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą - jak co roku - odwiedzać Was w klasach z ogromną skarbonką. Mamy nadzieję, że wspólnie zapełnimy ją po brzegi!

JAKI JEST CEL AKCJI I NA CO PRZEZNACZANE SĄ PIENIĄDZE Z AKCJI GÓRA GROSZA?

Czytaj więcej: Zbierzmy GÓRĘ GROSZA!

Tydzień temu uczniowie kl 2bo i 3ao mieli okazję obejrzeć w teatrze sztukę w języku angielskim- oto krótka relacja.

Czytaj więcej: "Opowieść Wigilijna" po angielsku

Strona 1 z 12

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Go to top