ZSEiO

KONKURS SELFIE - MOJA KLASA

Ludzie! - macie niesamowitą okazję udowodnić nam jak zgraną i fajną klasą jesteście, a także ile macie w sobie kreatywności!

Jak to zrobić  - nic trudnego – chcemy zobaczyć Wasze klasowe SELFIE -  może to być zdjęcie całej klasy, zdjęcie kilku osób, kolaż ze zdjęć lub cokolwiek, co Wam przyjdzie do głowy, a co zaprezentuje Waszą klasę w jak najbardziej interesujący, śmieszny lub dziwny sposób. Jeżeli Wasz telefon nie obejmie Was wszystkich to oczywiście może to być zdjęcie zrobione w zwyczajny sposób;)

Na zdjęcia czekamy do 16.02. pod adresami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Może warto w takim razie cyknąć sobie fotkę w ferie!?

Wasze SELFIE zostanie opublikowane na naszym facebook’u . Zwycięską klasą będzie ta, która otrzyma najwięcej ‘LAJKÓW’ i udostępnień!

Po opublikowaniu Waszych zdjęć będziecie mieli tydzień na zbieranie głosów!

Na zwycięzców czekają nagrody!!!

Aparaty i komórki w ruch!

 

Powodzenia- życzy Samorząd Uczniowski!

Zobacz zapowiedź pierwszego odcinka Szkolnych Wiadomości - KLIKNIJ TUTAJ!

Niektórym z Was (zwłaszcza tym, którzy przegapili ogłoszenia o zbliżającym się Dniu Śpiocha w ZSEiO) miniony poniedziałek [19.01.2015r.] dostarczył sporej dawki zdziwienia i - bez wątpienia - poprawił humor. Wszyscy chętni uczniowie mogli zjawić się w tym dniu w swojej zimowej piżamce, co miało swoje dobre strony, ponieważ: a) osoby te nie mogły być pytane w czasie lekcji, b) miały pewność, że nie spóźnią się do szkoły... po prostu wstały z łóżka, wzięły torbę i KIERUNEK ul. Bema 50;)

klasa IB LO

Pani Dorota Barcińska - w ramach przedmiotu "Podstawy przedsiębiorczości" - zainicjowała w naszej szkole uczestnictwo w projekcie "Równy Komiks- ogólnopolska kampania na rzecz równego dostępu do zatrudnienia". Do projektu zapraszamy również uczniów z innych klas (chętnych odsyłamy do Pani Barcińskiej). Poniżej znajdziecie kilka najważniejszych informacji na jego temat.

Czytaj więcej: Zapraszamy do projektu "Równy Komiks"

W ubiegły piątek Hotel Elbląg należał do nas!!! Po raz pierwszy od kilku lat nasza szkolna Studniówka odbyła się na Starówce. W eleganckich wnętrzach hotelu piękne suknie i garnitury naszych maturzystów prezentowały się wspaniale. Uroczysty Polonez, podziękowania dla wychowawców oraz taneczne szaleństwo w towarzystwie (wręcz z czynnym udziałem!) grona pedagogicznego sprawiły, że ten wieczór był wyjątkowy. Teraz już tylko trzeba elegancko zdać maturę i nasi maturzyści ruszą podbijać świat!

Namawiamy do obejrzenia fotorelacji z naszego Balu:

z Gazetą Internetową Portel 

- z Dziennikiem Elbląskim

Jeśli już teraz trapi Was niepewność, kiedy znowu będziecie mogli wrócić w przytulne progi Naszej szkoły, to zmartwimy Was! Świąteczna przerwa skończy się dla nas dopiero 7 stycznia 2015 roku. 

Zmartwimy Was jeszcze bardziej ogłoszeniem, że nie wszyscy będziecie mogli - w te wolne dni - oddać się relaksowi i rozrywkom. Już 8 stycznia 2015r. odbędą się u nas pisemne egzaminy poprawkowe (zawodowe) dla trzecich klas z Technikum:

godz. 10.00.- technik ekonomista oraz technik logistyk (czas trwania 60 min)

godz. 14.00.- technik organizacji reklamy (czas trwania 60 min)

 

paczki zebrane przez 4A

fot. Mateusz Kijewski;) ...paczki zebrane przez klasę 4A

Pojechały, pojechały, a było ich bardzo dużo. Okazało się, że nasza zgrana szkolna epika tym razem rozdzieliła swoje zwarte szeregi! Wszystko to w szlachetnym celu;) ZSEiO zbierało bowiem paczki dla trzech różnych rodzin. Rodzinami "zaopiekowali się"- klasa 4A Technikum (I Rodzina), Szkolne Koło Wolontariatu (II Rodzina), reszta szkolnej społeczności (III Rodzina).

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za hojność i otwarte serca!

Nie chowaj swoich skarbów przed wzrokiem innych!

Poszukujemy osób, które piszą wiersze albo opowiadania i zgodzą się na zaprezentowanie "próbek" swojej twórczości w trakcie V KAWIARENKI LITERACKIEJ w naszej szkole. Organizatorkami będą p. Magdalena Szczypińska (pedagog), p. Małgorzata Krasowska (bibliotekarka) i to do nich przynoście swoje "precious treasure"...;)

Uroczyste ślubowanie naszych dwóch mundurowych klas pierwszych (profil wojskowy oraz bezpieczeństwa publicznego z elementami kryminologii i kryminalistyki w LO) odbyło się w czwartek [11.12] o godz. 17. Spotkanie rozpoczął mjr Zbigniew Tuszyński, witając przybyłych gości, m.in.: wicewojewodę Grażynę Kluge, Zastępcę Dowódcy 16 PDZ - gen. bryg. Marka Sokołowskiego, Komendanta  Miejskiej Policji w Elblągu - Marka Osika, dowódców i komendantów jednostek i instytucji mundurowych Elbląga oraz przedstawicieli i dyrektorów placówek oświatowych. 

Imprezę uświetnił koncert Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg, występ Karoliny Stelmach z piosenką M. Grechuty „Ojczyzna”, a także występ zdolnego chórku dziewcząt z klasy III b w utworze grupy  Pink Floyd – „Another Brick in the Wall” w wykonaniu gitarowym Pana Mariusza Owczarka oraz uczennicy Eweliny Dobrzyńskiej.

Najbardziej wzruszonymi i przejętymi uczestnikami tego podniosłego wydarzenia byli niewątpliwie rodzice, którzy z dumą obserwowali zachowanie swoich dzieci.

Obejrzyj bogatą fotorelację-  https://www.facebook.com/ZSEiOwEg?fref=ts

... czyli mikołajkowe wizyty u dzieci, gdzie wolontariusze z naszej szkoły występują w roli pomocników Świętego Mikołaja:)

Ludzie z naszego Samorządu oraz chętni z klasy 1A Te byli w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr.1 w Elblągu przy ulicy Kopernika- to już któryś rok z rzędu wybrali się tam w okresie mikołajkowym; ich zadanie polegało na wręczeniu prezentów wyjątkowym dzieciom i młodzieży z Ośrodka; radość obdarowanych była wielka. Już teraz wolontariusze mówią: "za rok też tam będziemy!"

Szkolne Koło Wolontariatu pomogło natomiast w zorganizowaniu mikołajkowej zabawy dla dzieci z elbląskiego Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych. Wolontariuszki przygotowały mnóstwo zabaw i konkursów, zrobiły wszystko, żeby dzieci zapamiętały ten dzień jako wspaniały przedsmak Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do fotogalerii.

Strona 1 z 13

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Go to top