ZSEiO

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY NA NASZE DRZWI OTWARTE

przy słynnej wojskowej grochówce i pysznym domowym cieście ;),

KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ WE WTOREK 29 KWIETNIA W GODZINACH 11.00.-13.00.

W PROGRAMIE m. in.:

- muzyczno-taneczne show prezentujące kierunki na r. szkolny 2014/2015;

- pokazy z biologii (o zmysłach) i fizyki (maszyna parowa);

- pokaz sprzętu wojskowego;

- gra Cashflow.

- muzyczna niespodzianka dla naszych gości:

występ Gracjana Kalandyka- uczestnika programu "X Factor".

Ogłaszamy konkurs na najlepsze SELFIE! Nasze kategorie:

- zabawne

- zwariowane

- "słodziutkie"

- klasowe (lub przynajmniej grupowe)

Najlepsze zdjęcia wykorzystane zostaną do teledysku promującego naszą szkołę. Wasze sweet focie wysyłajcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (z tytułem "Selfie", opiszcie też kategorię i podstawowe dane autora). Szczegółowych informacji o całej akcji udziela Pani Anna Sartanowicz.

Słowa, słowa, dużo słów padło w trakcie piątkowej III Kawiarenki Literackiej. Na szczęście zostały one wcześniej spisane przez autorki, których twórczość prezentowana była w to magiczne popołudnie. Słowa, które tak pięknie opisały miłość, marzenia, tęsknoty, a także to co w młodych twórczych głowach budzi niepokój, możecie przeczytać w szkolnej bibliotece. Kawiarenka minęła, zapach kawy i ciasta dawno się ulotnił, ale utwory Aleksandry Stępień, Karoliny Stelmach, Martyny Ciesielskiej oraz Weroniki Guzendy i Agaty Piątek są i będą nadal pocieszającym świadectwem tego, że zdolni i wrażliwi ludzie są wśród nas. Zapraszamy do fotogalerii z kawiarenki.

Kilka tygodni temu ogłaszaliśmy na stronie możliwość rozliczenia PIT-ów w naszej szkole. Pomocy -wszystkim zainteresowanym- udzielali uczniowie Technikum z klasy ze specjalizacją z rachunkowości, nad którymi "czuwała" Pani Iwona Osmańska. Okazało się, że skwapliwie skorzystało z tej oferty ok. 60 elblążan, a INFO.ELBLAG dostrzegł nasze działania (zobacz artykuł) i tym samym dopinguje do powtórzenia akcji za rok!

Tradycyjnie kartony na elektrośmieci pojawią się na parterze, przy dyżurce. Szczegółowych informacji udziela Pani Dorota Barcińska.

W poniedziałek 24.03.2013 w ZSEiO odbył się pokaz doświadczeń z ciekłym azotem. Pokaz przygotował Pan Jacek Tomczak z uczniami grupy matematyczno - fizycznej klasy licealnej- 3c. Pokaz zaszczycili swoją obecnością Dyrektor Jerzy Kawiecki i Pani Wicedyrektor Dorota Szulc. „Widzowie” mogli zobaczyć różnorodne doświadczenia z ciekłym azotem w roli głównej.  Róża potłukła się jakby była ze szkła, a zamiast tradycyjnego młotka Damian Saczko użył zamrożonego banana, by wbić w deskę kilka gwoździ. Pan Dyrektor dzielnie zniósł polewanie dłoni azotem, choć ten ma  -1960C i na już na sam widok robi się potwornie zimno! Były mrożone kulki z soku owocowego, kurczący się balonik i malownicze mgły. Było super! Fotogaleria.

Wszyscy byliśmy jakiś czas temu gimnazjalistami (niektórzy nawet całkiem niedawno!). Większość z nas miała w związku z tym okazję uczestniczyć w Targach Edukacyjnych dla Gimnazjalistów w elbląskim Technikum Mechanicznym. W tym roku nasza szkoła również zachęcała gimnazjalistów do kontynuowania nauki w ZSEiO... i to jak zachęcała! Nasz boks miał imitować edukacyjne "biuro podróży", dlatego podstawą dekoracji miała być palma kokosowa. Dzięki Pani Kosińskiej udało nam się pożyczyć ją z biura podróży Neckermann przy ulicy 1 Maja. Powstało jednak pytanie- jak ją przetransportować na targi!? Na szczęście z pomocą przyszedł Pan Burek;) Oto dokumentacja zdjęciowa tej karkołomnej podróży,

... która okazałaby się najlepszą promocją szkoły, gdybyśmy wieźli jeszcze ze sobą jakiś banerek z nazwą ZSEiO! Możecie sobie wyobrazić, że nie było człowieka, który nie uśmiechnąłby się na nasz widok. Ludzie z innych samochodów zatrzymywali się i komentowali ten niecodzienny widok, przechodnie przecierali oczy z niedowierzaniem. Fun na całego!

W sobotę 29 marca, o godzinie 20:30 wybije Godzina dla Ziemi WWF. Elbląska Sieć Zielonej Flagi zaprasza wszystkich elblążan do udziału w ekologicznej akcji i razem z WWF zawalczmy o bardziej zielone jutro i pokażmy, że los naszej planety nie jest Ci obojętny. Zaświećmy przykładem, zarówno podczas Godziny dla Ziemi WWF, jak i na co dzień. Włączmy się do zmian na www.godzinadlaziemi.wwf.pl.
Ta największa inicjatywa społeczna, która już ósmy raz zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie. Wyłączenie światła podczas Godziny dla Ziemi WWF jest symbolicznym gestem, który ma pokazać, że nasze codzienne wybory nie pozostają bez wpływu na środowisko, a my możemy temu zaradzić i wiemy jak!WYŁĄCZCIE TELEWIZOR, KOMPUTER - WYBIERZCIE RUCH I ZDROWIE!!!
 
Zapraszamy do obejrzenia "teledysku" z udziałem naszych uczniów (2ao)!!!! 
 
Pozdrawiamy!!!
 
Elbląska Sieć Zielonej Flagi

     W minioną środę klasy drugie LO wybrały się do Gdańska na  największe w północnej Polsce targi edukacyjne. Na terenie Kampusu Prawa i Administracji przygotowano 100 stoisk informacyjnych, na których swoją ofertę zaprezentowało kilkadziesiąt polskich i zagranicznych szkół wyższych, wydziały i jednostki Uniwersytetu Gdańskiego oraz szkoły pomaturalne, policealne, językowe, a także organizatorzy kursów maturalnych.

Czytaj więcej: Klasy II LO na targach w Gdańsku- relacja

Wiosna to wyjątkowa pora roku, na która wszyscy czekamy z niecierpliwością. To zapowiedź dłuższych dni, słoneczka i perspektywa zbliżających się wakacji. W tym roku postanowiliśmy przywitać ją w wyjątkowy sposób. Uczniowie klas 1, 2 oraz 3 przygotowali inscenizacje wybranych bajek, do których sami napisali scenariusze, zrobili dekoracje i charakteryzacje.

To ,że jesteśmy szkołą ponadgimnazjalną nie oznacza, że zapomnieliśmy  o beztroskich latach dzieciństwa. Każdy przecież kocha króla Juliana i pingwiny z Madagaskaru, z sentymentem wspomina Bolka i Lolka, Teletubisie, czy  Smurfy  - mówi Anna Sartanowicz, inicjator imprezy, opiekun Samorządu Szkolnego.

Czytaj więcej: Radosny pierwszy Dzień Wiosny

Strona 1 z 7

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Go to top