ZSEiO

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się tradycyjnie 1 września o godzinie 9.00. Cała kadra pedagogiczna czeka na Was z utęsknieniem! 

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do:

- wykazu podręczników na rok szkolny 2016/2017 - tutaj (z podziałem na typy szkół i etapy edukacji)

- terminarza egzaminów poprawkowych - tutaj

- dokumentów związanych z tzw. wyprawka szkolną (rządowy program pomocy finansowej na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych) - warunki udzielania wsparcia, wzór wniosku (ostateczny termin składania wniosków wyznaczono na 5 września 2016), wzór oświadczenia o dokonanym zakupie

Jak co roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbył się Festiwal Nauki dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Uczniowie Technikum przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących (klasy akademickie 1a i 3a ) przygotowali liczne atrakcje związane z zagadnieniem oszczędzania pieniędzy. Głównym celem było uświadomienie dzieciom kwestii: wartość pieniądza, zdobywanie, gospodarowanie i ich należyte wykorzystywanie.Dzieci zdobywały pieniążki, które mogły wymienić na w sklepiku, w ten sposób także uczyły się gromadzenia i gospodarowania swoim budżetem.Także wyścigi rzędów, skakanka, łowienie jabłek, malowanie twarzy sprawiły dużo radości dzieciom. Krzyżówki, a kolorowanki i rebusy cieszyły się powodzeniem u starszych uczestników festiwalu. Dodatkową atrakcją dla wszystkich gości były pokazy gry na bębnach oraz możliwość nauki zumby. Każde dziecko znalazło dla siebie ciekawy sposób spędzenia czasu, a dla nas była to ogromna przyjemność móc widzieć ich zadowolone  buzie.

Asia Balińska, Kinga Banucha, Agata Dwojacka- klasa Ia Technikum Ekonomiczne

 

W poniedziałek ( 20.06) odbył się ostatni mecz naszego szkolnego turnieju piłki nożnej. Mecz ten rozstrzygnął II i III miejsce na podium. Wynik 9:4 na rzecz klas III zdecydował o tym, że kolejno na podium stanęły klasy: IIab LO, III TE i Ib TE. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

 

W marcu odbyła się w naszej szkole XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego ENGLISH ACE 2016 zorganizowanego przez JERSZ Łowcy Talentów. Ogłoszono właśnie wyniki (okazuje się, że warto było na nie tak długo czekać;)):

- Michał Kierdzik zajął 1 miejsce w woj. warmińsko - mazurskim, a 17 miejsce w kraju na poziomie klas 2 szkoły ponadgimnazjalnej (na 523 uczniów klasy 2),

- Olaf Wyrzykowski (patrz foto) - 1 miejsce w województwie, 131 miejsce w kraju na poziomie klasy 1 szkoły ponadgimnazjalnej (wszystkich uczniów klas 1 było 608),
- Justyna Bożyk (patrz foto) - 2 miejsce w województwie, 79 miejsce w kraju na poziomie klasy 2 szkoły ponadgimnazjalnej,
- Oskar Pałasz - 4 miejsce w województwie, 137 miejsce w kraju na poziomie klasy 3 szkoły ponadgimnazjalnej (wszystkich uczniów klas 3 było 479),

- Nicola Budach - 9 miejsce w województwie, 397 miejsce w kraju na poziomie klasy 1 szkoły ponadgimnazjalnej (wszystkich uczniów klas 1 było 608),

- Patrycja Palińska - 15 miejsce w województwie, 410 miejsce w kraju na poziomie klasy 3 szkoły ponadgimnazjalnej (wszystkich uczniów klas 3 było 479),

- Krystian Szupieniuk - 14 miejsce w województwie, 557 miejsce w kraju na poziomie klasy 1 szkoły ponadgimnazjalnej (wszystkich uczniów klas 1 było 608).

Gratulacje! Jesteśmy z Was dumni!

 

 

 

W naszym międzyklasowym turnieju piłki nożnej wygrała drużyna klas drugich (ich mecz z klasami trzecimi zakończył się wynikiem 10:5, a z pierwszymi 7:5). Gratulujemy i życzymy naszej narodowej reprezentacji podobnych sukcesów w meczu z Niemcami!
Drużyna mistrzów to: Michał Kurowski, Mateusz Dubień, Paweł i Piotr Gajewscy, Bartosz Bujak, Krystian Grzelak, Kacper Serdeczny, Karol Tyburski, Hubert Jakubiak (jeśli kogoś pominięto z góry przepraszamy).

Podwójne morderstwo w "Hotelu pod Lwem" stało się pretekstem do dzisiejszego spotkania (13.06.) z autorką tego fikcyjnego, kryminalnego, a w dodatku elbląskiego!, wątku. To już czwarta książka, która wyszła "spod klawiatury";) Agnieszki Pietrzyk. Gorąco polecamy... zwłaszcza wszystkim elblążanom! "Śmierć kolekcjonera" to dobry kryminał z naszym miastem w tle, co czyni lekturę jeszcze bardziej intrygującą.

Dzisiaj (3.06) naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek panie- Elżbieta Zimińska oraz Alicja Tomczyk. Spotkanie miało na celu uświadomienie naszym uczennicom jak bardzo ważna jest profilaktyka raka piersi. Dziewczyny miały możliwość poćwiczyć "wyczuwanie" guzków na specjalnych silikonowych fantomach. Padło sporo mądrych i życiowych rad, które- wcielone w ŻYCIE - mogą je komuś uratować!

To była inspirująca wyprawa! Najpierw spotkanie z Marcinem Hartmanem (życiowy i biznesowy maksymalista, mający reputację pogromcy niemożliwego) podczas jego wykładu "Kto ma Twoje pieniądze, czyli jak się nigdy nie martwić o pracę i środki do życia" (PWSZ). Potem - integracja w pizzerii, która potwierdziła teorię o tym, że to wyjątkowo dobrze dobrana klasa;)

 

Chcemy się pochwalić, że (w ostatnich 3 latach) na terenie naszej szkoły - dzięki staraniom członków Koła Ekologicznego, a zwłaszcza pani Doroty Barcińskiej - powstały 2 "hotele owadzie" [sztuczna budowla z materiałów naturalnych, zapewniająca różnym gatunkom owadów schronienie i możliwość budowy gniazd szczególnie podczas zimy] oraz sad. Nawet zaintrygowane elbląskie przedszkolaki przychodzą do nas na eko-zajęcia (trzeba przyznać, że nasze dziewczyny z klasy psychologiczno-społecznej świetnie sobie radzą z ruchliwymi dzieciaczkami)!

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Info

Menu
Początek strony