ZSEiO

Już jutro, czyli W PIĄTEK 24.10., szkolne Koło Ekologiczne promować będzie ideę zdrowego odżywiania poprzez namawianie (teoretyczne i praktyczne!!!) do jedzenia owoców! W czasie długiej przerwy (10.25.-10.40.) wypatrujcie więc rumianych dziewcząt z koszykami wypełnionymi - nie mniej rumianymi - jabłkami i... częstujcie się na zdrowie!

JABŁKA POZYSKANO Z ELBLĄSKIEGO BANKU ŻYWNOŚCI- dziękujemy za życzliwość tamtejszych pracowników!

Kto chce się dowiedzieć więcej na temat dobroczynnych skutków jedzenia jabłek niech zajrzy do dalszej części artykułu!

Czytaj więcej: Dzień Zdrowego Odżywiania w ZSEiO!

W dniu 22 października 2014 r. o godz. 9. 00 w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbył się wykład ekspertów branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) – Lucyny Szierok i Bogumiła Paszkiewicza. Tematyka wykładu obejmowała zagadnienia transportu drogowego w Europie na przykładzie funkcjonowania polskich przedsiębiorstw lub współczesnych technologii w służbie edukacji, czyli „Grywalizacja w biznesie”. Wykład pt.: „Logistyk jako broker informacji” miał miejsce w Auli w gmachu Uczelni przy al. Grunwaldzkiej 137.

Byli tam również nasi uczniowie z 2c/d i 3b Technikum! Ich wrażenia są następujące (cytujemy wypowiedzi Dawida, Mateusza i Sebastiana): "wykład prowadzony był zbyt naukowym językiem, dlatego uważamy, że nie był dostosowany do poziomu uczniów szkół ponadgimnazjalnych"; "podobał się nam pomysł na slajdy w multimedialnej prezentacji".

 

UWAGA! NADCHODZI HALLOWEEN W ZSEiO

kiedy? – 31 października (piątek) 2014 r.

dla kogo? – dla wszystkich uczniów

po co? – bo są konkursy

a jakie? – a dwa;)

no jakie? – pierwszy na najładniejszą halloweenową dynię

a drugi? – na najstraszniejsze lub najbardziej efektowne halloweenowe przebranie tzn. wybieracie jednego przedstawiciela z klasy i pomagacie go wystroić ;-)

 Wszystkie klasy TE i LO przedstawią swoje dynie i przebrania jury, które wybierze zwycięzców.

 Liczymy na Waszą pomysłowość i udział w imprezie!                                 

                                                    Pozdrawiamy- SU

PS. Nauczycieli także zachęcamy do przyłączenia się do imprezy!

Już za nami (16-17.X.) dwudniowe zmagania młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych w II Turnieju Międzyszkolnym "CASHFLOW".

Organizatorami byli: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Elblągu oraz Bursa nr 3. Impreza odbyła się w ramach Dni Papieskich.

Nasz turniej to rozgrywka na grach planszowych CASHFLOW 101. Gra pokazuje jak mądrze kontrolować swoje finanse, jak należy - w rozważny sposób - zarządzać przepływem pieniężnym niezbędnym do zbudowania biznesu oraz jak inwestować w nieruchomości i inne rodzaje aktywów.

Zerknij do fotogalerii! Obejrzyj też relację telewizyjną!

Czytaj więcej: CASHFLOW DAYS w ZSEiO;)

PRZYGODA Z GOLFEM

W dniu 10 października odbyliśmy pierwszy trening na polu golfowym pod Pasłękiem! W ramach współpracy między szkołami, skorzystaliśmy z uprzejmości młodzieży z Gimnazjum Językowego REGENT - i pięknej pogody;) - i razem z nimi pojechaliśmy zobaczyć SAND VALLEY. Młodzież z gimnazjum biła piłeczki na odległość 125m (byli już trzeci raz!), a my posyłaliśmy je na odległość 30, a nawet 50m - hura!!!!! Nasz instruktor i opiekun Mirosław Hull stwierdził, że jak na pierwszy raz "to nawet bardzo dobrze", bo jego rekord to 300m!!! Miejmy nadzieję, że po 1000-cznym odbiciu i my osiągniemy podobny wynik... 

fotogaleria:)

DRUGI SPŁYW

Hej!!! W dniu 11 października (w sobotę) Koło Turystyczne po raz drugi w tym roku szkolnym zeszło na wodę. "Zwiedziliśmy" kanał elbląski i jego zakątki w jesiennej aurze. Dopłynęliśmy aż pod oczyszczalnię i zakłady meblarskie Wójcik!!! Hej !!!

fotogaleria:)

pozdrawia- opiekun koła Mariusz Krajewski

 

Doceniając Wasz trud i wysiłek włożony w naukę chcielibyśmy wynagrodzić 11 najlepszych z najlepszych (w minionym roku szkolny) darmową szafka szkolną na cały rok.

 Kluczyki do szafek otrzymują:

 • Sandra Stasiak 5,29 4bte
 • Ewelina Gontarz  5,27  4dte
 • Kamila Deja 5,25 3bte
 • Aneta Gutowska  5,19  2alo
 • Jolanta Leśko 5,16 4bte
 • Paulina Kozłowska 5,13 3blo
 • Magdalnea Jaroszek 5,13 3blo
 • Natalia Wiśniewska 5,12  3blo
 • Natalia Płatkowska 5,11 4ate
 • Irmina Wasiuta 5,10 4bte
 • Karolina Janiszewska 5,10  4dte

Gratulujemy, wkrótce przewodnicząca SU dotrze do Was z kluczykiem :)

 ps. Zachęcamy do nauki w obecnym roku szkolnym :)

 

Dnia 7 października 2014 r. na terenie Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida w Elblągu odbyła się konferencja „Śladami Żołnierzy Tułaczy”. Autorem konferencji była pani Marzena Kosińska, która od kilku lat organizuje konferencje przy współpracy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Elblągu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu oraz Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida. Patronat honorowy nad konferencją objął Pan Jerzy Wilk Prezydent Elbląga. Konferencji towarzyszyły elbląskie media: Petrel.pl, TV Elbląg, Dziennik Elbląski oraz radio ESKA.

Prowadzącymi konferencję byli: Karolina Janiszewska z Technikum Ekonomicznego oraz Dominik Byckiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. W konferencji brali udział uczniowie z elbląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w tym także i uczniowie z naszej szkoły. W programie konferencji znalazły się ciekawe i pouczające referaty wygłoszone przez Pana prof. Piotra Niwińskiego, pana dr Piotra Gawryszczaka oraz pana mgr Tomasza Glinieckiego. Drogi Żołnierzy Tułaczy nie były łatwe w czasie wojennej zawieruchy i "pokoju".

[Zajrzyj do fotogalerii.]

Czytaj więcej: Nasze refleksje po konferecji

Wybory do SU w naszej szkole odbędą się już w środę, dlatego też intensywnie myślcie o tym komu ufacie i komu powierzycie zadanie reprezentowania Was i Waszych "interesów" przed Dyrekcją, Kadrą, światem zewnętrznym...itp.;)

Głosy zbierane będą do urny ustawionej na 1 pietrze.

Dnia 9 października 2014 roku klasa licealna o profilu "Bezpieczeństwo publiczne z elementami kryminologii i kryminalistyki" odwiedziła Komendę Miejską Policji w Elblągu przy ulicy 1000-lecia.Opiekunem grupy był nadkomisarz Pan Marek Cieślak, z którym też klasa ma cotygodniowe zajęcia w szkole. W komendzie zostały zorganizowane zajęcia, w trakcie których uczniowie pobierali odciski palców, oglądali dowody, przeglądali dokumentacje oraz mogli poczuć się jak podejrzani..;) siadając w fotelu, na którym zwyczajowo robi się zdjęcia do kartotek więziennych. Zobacz fotogalerię.

Bardzo nam się podobało - mamy nadzieję że takich zajęć "w terenie" będzie coraz więcej!

Klasa I B (V LO)

Wtorkowa (7.10.) konferencja już za nami- zapraszamy do przeczytania relacji z "Portel.pl", a już wkrótce obiecujemy napisać własne wrażenia z tego wydarzenia.

Strona 1 z 10

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Go to top