ZSEiO

Dla tych z Was, którzy - w czasie ferii - będą wyskakiwać z piżamy dopiero w południe, bo wcześniej zjedzą leniwe śniadanko i pobuszują kilka godzin w Necie..., mamy propozycję obejrzenia kilku krótkich wywiadów dotyczących podejmowania wyboru dotyczącego kierunku studiów. Na stronie Wszechnicy maturzyści znajdą też wykłady z historii współczesnej i wos-u w formie wideo i mp3. Może pomoże, a na pewno nie zaszkodzi!

Odsyłamy do linku:

http://www.wszechnica.org.pl/11/145/zanim_wyjedziesz_na_studia?page=0

Przy okazji - wspaniałych ferii i do zobaczenia 8 lutego!

Zabawa trwała do białego rana (bo już świtało, bo śniegu napadało...;)), wychowawcy wirowali na parkiecie razem ze swoimi klasami i było... super.

Odsyłamy też do zdjęć:

http://www.portel.pl/reportaz.php3?id_fot=120050

http://dziennikelblaski.pl/81007-328742,Studniowka-ZSEiO,0.html

http://studniowki2016.elblag.net/artykuly/zseio-swoja-studniowke-ma-za-soba-zobacz-zdjecia-i,23352.htm

 

Dziś znowu Koło Ekologiczne częstowało marchewkami. Podsumowując mijające półrocze zjedliśmy razem 200 kg jabłek i 20 kg marchewek! Obiecujemy, że w następnym semestrze będziemy równie dobrze o Was dbać. 

pozdrawiamy- KE 

Ślubowanie klas mundurowych odbyło się w ZSEiO 17 grudnia 2015 roku. Było pięknie- uroczyście, elegancko i w gronie najbliższych. Godna postawa naszych pierwszoklasistów dobrze "wróży" zarówno szkole, jak i im samym- zapowiada się, że będą wspaniale reprezentować nas oraz służby mundurowe, w których szeregi chcieliby w przyszłości wstąpić.

W czwartek (17 grudnia br.) klasy technikum ekonomicznego uczestniczyły w spotkaniu wigilijnym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. 

Uroczystość rozpoczęła się w auli PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej, na której grupa studentów z koła aktorskiego zaprezentowała przedstawienie teatralne o tematyce bożonarodzeniowej, a uzdolniony wokalnie chór studencki umilił czas pięknymi kolędami. Najbardziej wzruszył nas występ najmłodszego członka grupy teatralnej oraz przepiękny głos jednej z wokalistek. Następnie wysłuchaliśmy życzeń, które złożył m.in. biskup diecezji elbląskiej Jacek Jezierski:

„Życzę wszystkim tu obecnym spokojnych Świąt, uspokojenia, oderwania się od pracy, codziennych zajęć. Życzę medytacji, chwili zadumy, ale też modlitwy.”

oraz rektor PWSZ prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk.

Po oficjalnych życzeniach zostaliśmy zaproszeni do wspólnego dzielenia się opłatkiem, które miało miejsce przed budynkiem PWSZ, po czym w namiocie zostaliśmy poczęstowani ciepłym barszczem i pierogami oraz pyszną, gorącą czekoladą. Na koniec rozdawano słodkie, drobne upominki.

Atmosfera, którą stworzyli studenci była wprost niesamowita. Można było odczuć przedświąteczną magię świąt. Klasom akademickim z naszego technikum najbardziej przypadły do gustu kolędy w wykonaniu studenckiego chóru. Miejmy nadzieję, że za rok również spotkamy się na podobnej imprezie.

Joanna Balińska i Kinga Banucha

Dnia 3 grudnia odbyły się finały LICEALIADY.
Nasze siatkarki pokonały III LO i uległy w finale II LO, zdobywając srebrny medal. Drugie miejsce dało jednocześnie awans do rozgrywek rejonowych. Kolejny mecz 15.12.2015 z zawodniczkami z Braniewa. Gratulacje dla naszych zawodniczek!!! Skład: Paulina Markowicz,Agnieszka Kowalczyk,Sylwia Żołnowska,Monika Puzio, Paulina Komoń, Ola Wybraniec, Paulina Król, Patrycja Sałka, Beata Barcikowska, Ola Przepióra, Marta Demianiuk.

4 grudnia uczniowie naszej szkoły brali także udział w zawodach rejonowych w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców. Reprezentacja chłopców w składzie:
Grzelak Krystian kl. IIb LO
Dubień Mateusz kl. IIa LO
zajęli I miejsce i wywalczyli awans do województwa (w zeszłym roku chłopcy zajęli 2 miejsce w województwie).
Reprezentacja dziewcząt w składzie:
Lezner Małgorzata kl. IIa LO
Panek Magdalena kl IIa TE
zajęły III miejsce.

 

Pani Iwona Osmańska (szkolna koordynatorka akcji) melduje:
W sobotni wieczór "nasza" rodzina otrzymała zebrane w szkole szlachetne paczki;), a było ich... ponad 20! KOCHANI- byliście jak zwykle super!Na załączonych fotkach prezentujemy podziękowanie od rodziny (laurka) oraz od Szlachetnej Paczki (dyplom).

 

SAMORZĄD SZKOLNY SIĘ NAM PRZEDSTAWIA

Cytuję: "Jeszcze nie mieliście okazji nas poznać. Nasz skład jest następujący: Gosia Lezner (przewodnicząca SU), Natalia Dyc (przewodnicząca sekcji;) kulturalno-oświatowej), Agnieszka Czuba (przewodnicząca sekcji porządkowej, Paweł Błaszczyk, Arkadiusz Cieślak, Sylwia Depka, Wojciech Fijałkowski, Daria Jakusik, Dominik Konsalik, Mateusz Kraszewski, Joanna Marcula, Mateusz Markowiak, Paulina Markowicz, Patrycja Pszczółkowska, Patrycja Sałka, Nina Szulc, Donata Urbanowicz, Amelia Zagórna."

Zawsze jesteśmy otwarci na Wasze propozycje dotyczące życia szkoły!

Z inicjatywy pani Bogusi Wielgus nawiązana została w tym roku współpraca pomiędzy naszą szkołą a Warmińsko-Mazurską Biblioteką Pedagogiczną. Przyszli specjaliści od reklamy z klasy IIIcd i IVd TOR-u uczestniczyli w warsztatach, których tematyka dostosowana była do ich profilu kształcenia. Warsztaty prowadzone były przez Panią Annę Szeląg.

Uczniowie zapoznani zostali z pojęciem "otwartych zasobów" oraz z zasadami tworzenia, udostępniania i korzystania z zasobów  dostępnych w Internecie. Szczegółowo przeanalizowane zostały zagadnienia z prawa autorskiego, osobistego i majątkowego w sposobach wykorzystania utworów w ramach dozwolonego użytku oraz konsekwencje wynikające z nieprzestrzegania prawa. Omówiono również kwestie typu:

  • Jak etycznie publikować w sieci? - ochrona wizerunku (nie tylko swojego) w sieci oraz kulturalne i zgodne z prawem wyrażanie swojego zdania.
  • Wyszukiwanie i korzystanie z informacji –zasady wyszukiwania oraz pracy z informacją.
  • Język nowych mediów – różne formy przekazu w cyfrowej rzeczywistości oraz problem dostosowania treści i stylu komunikacji do wybranego medium.

Uczniowie zapoznali się ze stronami internetowymi, z których legalnie można pobierać materiały do tworzonych przez uczniów ulotek, plakatów i wszelkich materiałów reklamowych. Warsztaty prowadzone były w ramach przedmiotu "Techniki reklamy". Warto wspomnieć, że wcześniej uczniowie mieli także okazję poznać realia pracy w drukarni "od podszewki", ponieważ pani Wielgus zorganizowała wyjście do elbląskiego "Elgrafu".

Z dumą informujemy, że nasz uczeń Krystian Grzelak (2bo) bierze udział w X edycji plebiscytu "Najpopularniejszy sportowiec 2015" organizowanego przez Dziennik Elbląski. Panie i Panowie -komórki w dłoń i wysyłajcie smsy pod nr 71160 o treści de.sc.17

 

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Początek strony