ZSEiO

PRZYZNANO STYPENDIA IKEA FAMILY- IV EDYCJA

Wiemy już kto z naszych uczniów będzie w tym roku otrzymywał stypendia z programu "Na rodzinę można liczyć"! Warto przypomnieć, że osoby te musiały m. in. wykazać się wyjątkową aktywnością społeczną oraz osiągnięciami naukowymi. Tym większe nasze gratulacje dla:
Joanny Marculi, Agnieszki Dobosz, Moniki Puzio, Joanny Balińskiej, Joanny Wojtas, Kamili Stokłosińskiej, Sylwii Depki!

Jesteśmy z Was dumni!

Z małym opóźnieniem chcemy napisać o tym, w czym biorą udział nasze klasy mundurowe (1bt, 2ao, 2bo). Klasa "zabezpieczenia logistycznego" poszła do Izby Pamięci Narodowej funkcjonującej przy jednostce wojskowej przy ul. Królewieckiej, gdzie - znany nam wszystkim - major Zbigniew Tuszyński przyjął ich niejako w roli gospodarza. Natomiast w trakcie Święta Niepodległości wszystkie wymienione wyżej klasy uczestniczyły w miejskich obchodach tego ważnego dnia- jedni defilując na Starym Mieście, drudzy zaś pomagając w organizacji biegu niepodległościowego.

18 listopada klasa 1bT wzięła również udział w wykładzie otwartym pt. "Bezpieczeństwo w branży TSL jako talent do ryzyka", który zorganizowała PWSZ w Elblągu. Słuchacze zostali m.in. zaproszeni do uczestnictwa w ogólnopolskim turnieju wiedzy logistycznej TransEdu.

16 listopada odbył się etap szkolny 40 Olimpiady z Języka Angielskiego przygotowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu. W ZSEiO do przystąpiło do niego 19 uczniów. Test składał się z 8 części sprawdzających znajomość leksyki i gramatyki języka angielskiego z poziomu znacznie wykraczającego program szkoły ponadgimnazjalnej.
Odpowiedzi do testu zostaną podane w środę. Nasze wyniki zostaną ogłoszone w piątek. Uczniowie, którzy zdobędą powyższej 50% zostają zgłoszeni do Poznania, który na tej podstawie określi próg zakwalifikowania się do etapu okręgowego.
 

Trwa szkolenie wojsk 16 PDZ. Ale szkolą się także uczniowie klasy mundurowej o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu. Listopadowy poranek był bardzo chłodny i pochmurny. Jednak w niczym nie przeszkadzało to młodym adeptom sztuki wojennej – uczniom klasy I o profilu wojskowym – specjalność – technik - logistyk z ZSEiO w realizacji zajęć ze szkolenia strzeleckiego. Zajęcia przygotował 2 dywizjon przeciwlotniczy w Elblągu, który podpisał ze szkołą stosowne porozumienia. Jednak zanim rozpoczęły się zasadnicze zajęcia, uczniowie zostali zapoznani z przeznaczeniem i zadaniami 15 pułku przeciwlotniczego oraz 2 dywizjonu – czyli swojego merytorycznego opiekuna. Zasadnicze szkolenie prowadzili instruktorzy dywizjonu na 4 punktach nauczania. Budowa kbk AKMS i PW - 83, całokształt czynności do strzelania z kbk AK, zgrywanie przyrządów celowniczych oraz strzelanie nr 1 z wykorzystaniem trenażera „CYKLOP” – wszystko w oparciu o przykoszarowy plac ćwiczeń. Trzeba przyznać, że jak na pierwszy raz – oceny ze strzelania były pozytywne. Zajęcia z teorii strzału i zgrywania przyrządów celowniczych zrobiły przecież swoje. Zimno, trochę śmiechu   i zabawy, zmarznięte ręce i policzki ale nade wszystko przekazany i  przyswojony przez uczniów zasób wiedzy wojskowej – to podstawa do prowadzenia kolejnych zajęć ale też niezapomnianych przeżyć.  W grudniu ślubowanie „pierwszaków”, a w styczniu planujemy kolejne szkolenie – będziemy doskonalić umiejętności strzeleckie, znajomość budowy broni, jej składanie i rozkładanie ale zaczniemy też „orientować się” w terenie – z mapą i bez. Składamy serdeczne podziękowania Dowództwu dywizjonu, instruktorom  i Pani por. Izabeli Ognich – koordynatorowi zajęć ze strony Dowództwa 2 dywizjonu przeciwlotniczego 15 pułku przeciwlotniczego, za przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia.

 

 

30 października klasa 2ao - w ramach godziny wychowawczej - wybrała się na cmentarz, żeby zapalić znicze na cmentarzu żołnierzy poległych w II Wojnie Światowej. Taki sentymentalny spacer skłonił nas do refleksji... pamiętajmy o wszystkich zmarłych, nie tyko o naszych bliskich... 

(zwycięska klasa 3 c/d Technikum w gabinecie 19a)

30 października nasza szkoła była wprost upiorna!!! Jury wybierało najstraszniejszą klasę , najlepiej ucharakteryzowanych uczniów i wychowawców oraz najfajniejszą dynię! Gratulujemy zwycięzcom - mamy nadzieję, że słodkie nagrody już do Was dotarły!

W związku z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, pt. "Utracone Dziedzictwo" młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych uczestniczyła w wernisażu zorganizowanym przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu. W całym kraju w ramach wydarzenia organizowane są imprezy i przedsięwzięcia kulturalne. EDD zyskują coraz więcej popularności wśród władz samorządów terytorialnych, które coraz częściej zainteresowane są promocją zabytków kulturalnych regionu. Jest to również ważny instrument popularyzacji i edukacji  ochrony dziedzictwa kulturowego.  W obchodach Europejskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego biorą udział wszystkie kraje państwa europejskie, w Polsce obchody tego dnia organizowane są od 1993 roku.  

Projekt zorganizowanego corocznie wydarzenia odbywającego się podczas Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego obejmował ekspozycję wystawy: Elbląg Reconditus. Wystawa Elbląg Reconditus to nowatorska próba przedstawienia historii XiXw. i XXw. Elbląga oraz informacji o dziejach miasta w formie krótkometrażowych kalendarzy umieszczonych w monitorach na eksponatach muzealnych. Widoczność wernisażu wzmacniają ruiny starego miasta Elbląga oraz specjalnie nagłośniona i zakomponowana trasa zwiedzania.   

Uprzejmość władz muzeum pozwoliła młodzieży ZSEiO uczestniczyć w formie nieodpłatnej zwiedzania wernisażu zorganizowanego podczas Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Wspomnienia z lekcji w muzeum dostarczyły nam wielu niezapomnianych wrażeń, a niepowtarzalny obraz walorów historycznych na długo pozostanie w ich pamięci.

 

"Tegoroczna XII Edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej już za nami. 7 listopada w auli Zespołu Szkół w Pasłęku na zaproszenie Towarzystwa Pomocy LO w Pasłęku oraz Dyrekcji szkoły spotkała się młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, by walczyć o uznanie i nagrody w największej muzycznej imprezie naszego powiatu. Uczniowie wykonywali piosenki w języku angielskim, włoskim, rosyjskim, francuskim i japońskim, a ich zmaganiom uważnie przyglądało się jury w składzie: przewodniczący – rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Elblągu p. Marek Murdzia, członkowie: panowie Robert Furs (muzyk instrumentalista i dyrygent chóralny) i Bartosz Krzywda (kompozytor, aranżer, producent muzyczny i pianista), a także sekretarz jury z ramienia organizatora imprezy p. Elżbieta Czerska. W tym roku w imprezie udział wzięli uczniowie z Pasłęka, Elbląga, Młynar, Miłakowa, Nowakowa, Gronowa Elbląskiego, Gronowa Górnego i Ornety, wykonanych zostało w sumie 46 piosenek w dwóch kategoriach: wykonawcy indywidualni i zespołowi (w tym duety)."

[źródło: strona internetowa Zespołu Szkół w Pasłęku]

SUKCES ZSEiO
Chcemy się pochwalić, że "nasz człowiek" zdobył wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne- wykonawca indywidualny! Oskar Pałasz (3a Technikum; na zdjęciu) wykonał utwor The Killers "Mr Brightside" i zdobył serca i uszy jury.
W tym roku reprezentowały nas również nas Kinga Haracz (1ao) z piosenką "Stay" Rihanny oraz Alicja Juszczyszyn (1ct) z "Hurt" Aguilery.

Udział w programie bierze klasa 2bo (profil BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE Z ELEMENTAMI KRYMINOLOGII I KRYMINALISTYKI), natomiast prowadzącymi są Panie Elżbieta Szałkiewicz oraz Magdalena Szczypińska. Grupa uczestniczy w zajęciach z neuropedagogiki, a także szkoli się w niekonwencjonalnych metodach badawczych matematyki. Projekt finansowany jest w ramach programu Bank Ambitnej Młodzieży z Fundacji Banku Zachodniego BZWBK.

.

 

Wczoraj (22.10.2015) siedziba ZSEiO słała się na kilka godzin królestwem gry planszowej "Cashflow". Gracze z gimnazjów: 3, 5, 6,7, 8, 9 oraz gimnazjum Pijarów, jak i szkół ponadgimnazjalnych (I LO, II LO, TM) wysłuchali najpierw wykładu Bartosza Bonieckiego pt. Kasa z nieba, czyli Bóg, biznes i bogacenie się". Potem przyszedł czas na rozgrywki, które budziły w wielu dużo emocji.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszego turnieju za przybycie i postawę fair play w trakcie rozgrywek.

Gratulujemy również serdecznie zwycięzcom, których listę i fotki z przyjemnością prezentujemy:

Kategoria- gimnazjum:

I miejsce- Przemek Olewniczak (ZS Pijarskich)
II miejsce- Dawid Woźny (Gimnazjum nr 3)
III miejsce- Jola Murawska (Gimnazjum nr 5)
IV miejsce- Dawid Ocicki (Gimnazjum nr 9)
V miejsce- Wiktoria Bartkowska (Gimnazjum nr 8)


Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce- Agnieszka Mojsiewicz (I LO)
II miejsce- Mariusz Krzyżopolski (TM)
III miejsce- Weronika Rynkowska (I LO)
IV miejsce- Jędrzej Tekliński (II LO)
V miejsce- Aleksandra Szulc (I LO)

 

organizatorzy:

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana (oddział w Elblągu)

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących

Bursa nr 3

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Początek strony