ZSEiO

W piątek - 22.04. - zorganizowano w elbląskim UM obchody Dnia Ziemi i wręczono nagrody w uznaniu za ekologiczne podejście do życia. Naszą szkołę reprezentowały: Asia Wojtas (2bLO) i Ada Stemporzecka (4bTech). Był uścisk dłoni prezydenta, była nagroda książkowa... wynika z tego, że bycie EKO jest na topie!
My w każdym razie namawiamy do naśladowania dziewczyn, do bycia - pod każdym względem - NATURALNYM;)

 

Drzwi Otwarte 2016 już za nami. Dziękujemy wszystkim klasom zaangażowanym w ich przygotowanie oraz Gimnazjalistom, którzy do nas przyszli. Mamy nadzieję, że większość z nich będzie z nami podczas wrześniowego apelu rozpoczynającego rok szkolny 2016/17.

 

Gorąco zapraszamy na nasze Drzwi Otwarte. Koniecznie zapiszcie sobie w kalendarzach: 21.04. godz. 12.30. "idę do ZSEiO!". Poznacie naszych uczniów i nauczycieli, dowiecie się interesujących szczegółów o najnowszej ofercie, obejrzycie wszystkie zakamarki!

W ramach projektu "Klub Badaczy Matematyki", który finansowany jest w ramach grantu Bank Ambitnej Młodzieży z Fundacji Banku Zachodniego BZWBK, we wtorek (22 marca 2016) uczniowie klas IIbo, IIao i Ibo uczestniczyli w wykładach na Uniwersytecie Gdańskim, a konkretnie na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. Uczniowie brali też udział w doświadczeniach z zakresu fizyki w Centrum Hewelianum. Uczestnicy wycieczki mieli dodatkowo okazję po raz pierwszy zobaczyć jak zorganizowane są "Targi Akademia" i zapoznać się z tegorocznymi ofertami studiów. 

 

 

6.04 na hali CSB odbyły się targi szkół ponadgimnazjalnych połączone z targami pracy. Gimnazjaliści mieli okazję odwiedzić nasze stanowisko, porozmawiać z uczniami naszej szkoły, a także wziąć udział w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych z detektywami z V LO (uczniowie z klasy o profilu bezpieczeństwo publiczne). Można było też skorzystać ze wskazówek psychologa z licealnej klasy psychologicznej. Uczniowie technikum - ubrani w stroje reprezentujące każdy z oferowanych przez naszą szkołę zawód - opowiadali gimnazjalistom o realiach uczenia się w ZSEiO. Oskar Pałasz (3aT) z zespołem uświetnił swoim występem całe wydarzenie! Dziękujemy Oskar!

 

A poniżej krótkie podsumowanie naszej tegorocznej oferty:

V LO
-klasa o profilu bezpieczeństwo publiczne z elementami kryminalistyki i kryminologii
-klasa o profilu psychologiczno-społecznym

Technikum 
-technik ekonomista
-technik logistyk 
-technik cyfrowych procesów graficznych
-technik organizacji reklamy

ZAPRASZAMY do ZSEiO!!!

Ostatnio już kilka razy wspominaliśmy o sukcesach naszej uczennicy Magdaleny Panek (2aT). Dzisiejsza nowina jest naprawdę imponująca - wydano tomik jej wierszy! Nie przegapcie więc spotkania w Bibliotece Elbląskiej na Starym Mieście (najbliższa sobota, godz. 15) zorganizowanego z okazji premiery tego tomiku. Warto się tam wybrać, bo przecież to rzadkość- ekonomistka z poetycką duszą;) 

Już wkrótce zaprosimy was też na szkolną kawiarenkę literacką z Magdą w roli głównej.

10.03 klasa 2ao i 1bT (obie klasy wojskowe) pojechały do Gdyni do Akademii Marynarki Wojennej na warsztaty dla uczniów klas ponadgimnazjalnych. Dla uczestników przygotowano: prelekcję na temat Afganistanu, "wycieczkę" po całej Akademii, wykład na temat cyber-przemocy. Na "deser" był Śnieżnik, czyli cztery stanowiska strzeleckie i ogromny ekran. Młodzież mogła skorzystać z tego sprzętu, a chętnych nie brakowało!
Po odwiedzinach w Akademii udało naszym poważnym:) wojskowym udało się jeszcze poskakać w Jumpcity na trampolinach - genialne w każdym wieku.

 

Do naszej szkoły wiosna przyszła nieco wcześniej, bo już 18 marca;). Na jej przywitanie Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny konkurs na bazie reguł telewizyjnego show "Twoja twarz brzmi znajomo". Bawiliśmy się świetnie, a przy okazji odkryliśmy nowe i zaskakujące talenty.

W 16 batalionie dowodzenia dzień 17.03.2016r. upłynął pod hasłem „Dzień Otwartych Koszar”. Nasza szkoła czynnie współpracowała przy organizacji tego wydarzenia, ponieważ motywem przewodnim dnia było „promowanie zawodu poprzez miejsce pracy”. Zaproszeni gimnazjaliści mieli okazję do zapoznania się z techniką wojskową, będącą na wyposażeniu batalionu, jak i z budową i danymi technicznymi broni strzeleckiej oraz z wyposażeniem i zasadami działania Patrolu Saperskiego. Dodatkową atrakcją był krótki kurs udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez służby medyczne batalionu.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących proponuje w tym roku wszystkim zainteresowanym gimnazjalistom podjęcie nauki w zawodzie technik – logistyk w klasie z innowacją edukacja dla obronności.              

 mjr Zbigniew Tuszyński

Pewnego słonecznego dnia, a konkretnie 16 marca 2016;), uczniowie klas Iao,IIbo i IIco wybrali się na wykłady przygotowane przez Uniwersytet SWPS w Sopocie. Wyjechali wczesną porą, aby zdążyć na pierwszy z nich, który rozpoczął się o godzinie 10:00. Tematyka wykładów obejmowała profilaktykę zaburzeń lękowych w okresie dorastania, profilaktykę wczesnych związków w okresie dorastania oraz profilaktykę rozwoju psychoseksualnego w okresie dorastanie, a prowadził je dr Michał Pozdał. Po zakończeniu znalazł się jeszcze czas na spacer po sopockim molo. Było fajnie, dlatego następnym razem również nie przepuścimy okazji na udział w gościnnych wykładach - jednej z patronujących nam naukowo uczelni wyższych - Uniwersytetu SWPS!

Adrianna Wiśniewska i Anita Brzezicka z kl 1ao

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Info

Menu
Początek strony