ZSEiO

Tydzień temu uczniowie kl 2bo i 3ao mieli okazję obejrzeć w teatrze sztukę w języku angielskim- oto krótka relacja.

Czytaj więcej: "Opowieść Wigilijna" po angielsku

Zaczęło się! To nasza pierwsza próbna matura, potem następna, a wszystko po to, żeby w maju 2015 wypaść na 100%. Dla sporej części maturzystów ta próbna matura jest sygnałem do mobilizacji sił, do "zakasania rękawów", bo już niedługo zakwitną kasztany, a wtedy...

Akcja „Szlachetna Paczka” ruszyła !!!

Cała społeczność uczniowska, pracownicy i nauczyciele już trzeci raz wesprą ogólnopolską akcję ludzi dobrego serca. Będziemy zbierać podarunki dla rodziny z Elbląga. W tak istotnym przedsięwzięciu nie może nas zabraknąć!!! Nasza rodzina, wybrana z wielu, ma bardzo duże potrzeby, dlatego prosimy bardzo pełną mobilizację.

 Dary  będą zbierane w sali 10a u pani Iwony Osmańskiej do 06.12. br.

 Potraficie to zrobić czego dowody dawaliście  już nieraz!!!

Zapoznajcie się z CHARAKTERYSTYKĄ RODZNY I JEJ POTRZEB - tutaj

Uwaga! Ogłaszamy klasowy konkurs na "ozdobę świąteczną". Każda klasa ma za zadanie wykonanie dowolnej ozdoby, oceniana będzie przede wszystkim estetyka i kreatywność.

Prace zostaną ocenione dnia 5.12.2014r.

Prosimy wychowawców o pomoc w zmotywowaniu uczniów! Czekają nagrody!!!!

organizatorzy- 1A LO oraz Samorząd

W dniu 20 listopada 2014r. uczniowie klas III i IV Technikum uczestniczyli w wykładzie, który się odbył w PWSZ w Elblągu. Prelegent - Pan Olaf Baranowski - poruszył temat jak najbardziej na czasie: „Koniec pokolenia Y - co przyniesie przyszłość”.

Wykład pokazał nam jak widzą nas obecni pracodawcy i czego od nas oczekują. Poznaliśmy nowe możliwości podejmowania ciekawych działań związanych z samokształceniem i działalnością w międzynarodowych organizacjach.

Gościem na wykładzie był Pan Paweł Kulasiewicz - PrezesStowarzyszenia Elbląg Europa, który przedstawił nam działania w ramach Programu Erasmus+.

Wykład był częścią projektu „Matematyka i informatyka drogą do sukcesu cz.II” współfinansowanego ze środków EFS w ramach Priorytetu IX- Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Uczniowie naszego Technikum uczestniczą w tym projekcie już drugi rok. W ramach projektu prowadzone są zajęcia z matematyki i informatyki, a w czasie wakacji uczniowie odbyli praktyki zawodowe

 

Jeszcze daleko do Bożego Narodzenia, a u nas w szkole już rozdajemy prezenty! Na pewno wszyscy się ucieszycie- od poniedziałku (24.11) aktywujemy szczęśliwy numerek:) Samorząd Uczniowski zadba o to, żeby każdego ranka na tablicy ogłoszeń (w pobliżu auli szkolnej) pojawił się numer, który będzie w tym dniu zwolniony:

- z pytania,

- z niezapowiedzianych kartkówek!!!

Pan Jacek Tomczak zaprasza wszystkich zainteresowanych na ciekawy wykład dotyczący ENERGETYKI JĄDROWEJ, który odbędzie się 27 listopada (czwartek) o godz. 12.25. w sali 11A.

Wtorkowa pogoda (18.11) - zachmurzone niebo i nieprzyjemny wiatr - stanowiła doskonałe tło do wydarzeń, jakie miały miejsce w gabinecie nr 30 o godz. 9.40..... Trupy, zbrodnia, badania DNA to tylko niektóre hasła, które mógł usłyszeć przypadkowy przechodzień mijający drzwi tej klasy... Klasa 1B LO spotkała się w niej z Panią Agnieszką Pietrzyk- elblążanką, której trzy powieści kryminalne podbiły serca wielu czytelników. Pani Agnieszka opowiedziała o tajnikach powstawania książki, co - być może;) - zaowocuje jakimś kolejnym udanym debiutem literackim rodem z naszego mista...

 

ZA NAMI I ETAP XXVIII OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ

POLSKA DROGA DO WOLNOŚCI GOSPODARCZEJ. 25 LAT TRANSFORMACJI”

Uczniowie Technikum przy ZSEiO w Elblągu wzięli udział w XXVIII Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej należy do jednej z najbardziej popularnych pod względem liczby uczestników. Jej celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia. Zawody I stopnia (szkolne) XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbyły się na terenie całego kraju 5 listopada 2014 r., w tym także w elbląskim technikum kształcącym w zawodzie technik ekonomista. Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów: jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady:  „Polska droga do wolności gospodarczej. 25 lat transformacji”, a honorowy patronat nad XXVIII Olimpiadą objął  Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, z zadania z podstaw ekonomii i 30 pytań testowych. Ogłoszenie wyników I etapu nastąpi w grudniu br. Naszym uczniom życzymy sukcesów!

 

 
7 listopada w auli Zespołu Szkół w Pasłęku miała miejsce XII Edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej. Na zaproszenie Towarzystwa Pomocy LO w Pasłęku oraz Dyrekcji szkoły spotkała się tam młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, by walczyć o uznanie i nagrody w największej muzycznej imprezie naszego powiatu. Uczniowie wykonywali piosenki w języku angielskim, włoskim, rosyjskim, francuskim i japońskim...

Strona 1 z 11

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Go to top