ZSEiO

Odbyły się wybory do Rady samorządu Uczniowskiego na kadencję 2014/2015

Wybory zostały przeprowadzone zgodnie ze Statutem SU.

Poniżej przedstawiamy wyniki : 

 1. KAROLINA JAKUBIAK                                                                          
 2. KAMIL HORYD
 3. NINA SZULC
 4. DONATA URBANOWICZ
 5. MATEUSZ HUBER
 6. JUSTYNA BOŻYK
 7. MATEUSZ KRASZEWSKI
 8. AGNIESZKA DOBOSZ
 9. KACPER SERDECZNY
 10. KAMILA DEJA
 11. NATALIA DYC
 12. WOJCIECH FIJAŁKOWSKI
 13. AGNIESZKA CZUBA
 14. GRZEGORZ CHMIELEWSKI
 15. MAŁGORZATA LEZNER

 

Wszystkim wybranym gratulujemy i czekamy na Wasze nowe pomysły!

 

 

Już jutro, czyli W PIĄTEK 24.10., szkolne Koło Ekologiczne promować będzie ideę zdrowego odżywiania poprzez namawianie (teoretyczne i praktyczne!!!) do jedzenia owoców! W czasie długiej przerwy (10.25.-10.40.) wypatrujcie więc rumianych dziewcząt z koszykami wypełnionymi - nie mniej rumianymi - jabłkami i... częstujcie się na zdrowie!

JABŁKA POZYSKANO Z ELBLĄSKIEGO BANKU ŻYWNOŚCI- dziękujemy za życzliwość tamtejszych pracowników!

Kto chce się dowiedzieć więcej na temat dobroczynnych skutków jedzenia jabłek niech zajrzy do dalszej części artykułu!

Czytaj więcej: Dzień Zdrowego Odżywiania w ZSEiO!

W dniu 22 października 2014 r. o godz. 9. 00 w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbył się wykład ekspertów branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) – Lucyny Szierok i Bogumiła Paszkiewicza. Tematyka wykładu obejmowała zagadnienia transportu drogowego w Europie na przykładzie funkcjonowania polskich przedsiębiorstw lub współczesnych technologii w służbie edukacji, czyli „Grywalizacja w biznesie”. Wykład pt.: „Logistyk jako broker informacji” miał miejsce w Auli w gmachu Uczelni przy al. Grunwaldzkiej 137.

Byli tam również nasi uczniowie z 2c/d i 3b Technikum! Ich wrażenia są następujące (cytujemy wypowiedzi Dawida, Mateusza i Sebastiana): "wykład prowadzony był zbyt naukowym językiem, dlatego uważamy, że nie był dostosowany do poziomu uczniów szkół ponadgimnazjalnych"; "podobał się nam pomysł na slajdy w multimedialnej prezentacji".

 

UWAGA! NADCHODZI HALLOWEEN W ZSEiO

kiedy? – 31 października (piątek) 2014 r.

dla kogo? – dla wszystkich uczniów

po co? – bo są konkursy

a jakie? – a dwa;)

no jakie? – pierwszy na najładniejszą halloweenową dynię

a drugi? – na najstraszniejsze lub najbardziej efektowne halloweenowe przebranie tzn. wybieracie jednego przedstawiciela z klasy i pomagacie go wystroić ;-)

 Wszystkie klasy TE i LO przedstawią swoje dynie i przebrania jury, które wybierze zwycięzców.

 Liczymy na Waszą pomysłowość i udział w imprezie!                                 

                                                    Pozdrawiamy- SU

PS. Nauczycieli także zachęcamy do przyłączenia się do imprezy!

Już za nami (16-17.X.) dwudniowe zmagania młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych w II Turnieju Międzyszkolnym "CASHFLOW".

Organizatorami byli: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Elblągu oraz Bursa nr 3. Impreza odbyła się w ramach Dni Papieskich.

Nasz turniej to rozgrywka na grach planszowych CASHFLOW 101. Gra pokazuje jak mądrze kontrolować swoje finanse, jak należy - w rozważny sposób - zarządzać przepływem pieniężnym niezbędnym do zbudowania biznesu oraz jak inwestować w nieruchomości i inne rodzaje aktywów.

Zerknij do fotogalerii! Obejrzyj też relację telewizyjną!

Czytaj więcej: CASHFLOW DAYS w ZSEiO;)

PRZYGODA Z GOLFEM

W dniu 10 października odbyliśmy pierwszy trening na polu golfowym pod Pasłękiem! W ramach współpracy między szkołami, skorzystaliśmy z uprzejmości młodzieży z Gimnazjum Językowego REGENT - i pięknej pogody;) - i razem z nimi pojechaliśmy zobaczyć SAND VALLEY. Młodzież z gimnazjum biła piłeczki na odległość 125m (byli już trzeci raz!), a my posyłaliśmy je na odległość 30, a nawet 50m - hura!!!!! Nasz instruktor i opiekun Mirosław Hull stwierdził, że jak na pierwszy raz "to nawet bardzo dobrze", bo jego rekord to 300m!!! Miejmy nadzieję, że po 1000-cznym odbiciu i my osiągniemy podobny wynik... 

fotogaleria:)

DRUGI SPŁYW

Hej!!! W dniu 11 października (w sobotę) Koło Turystyczne po raz drugi w tym roku szkolnym zeszło na wodę. "Zwiedziliśmy" kanał elbląski i jego zakątki w jesiennej aurze. Dopłynęliśmy aż pod oczyszczalnię i zakłady meblarskie Wójcik!!! Hej !!!

fotogaleria:)

pozdrawia- opiekun koła Mariusz Krajewski

 

Doceniając Wasz trud i wysiłek włożony w naukę chcielibyśmy wynagrodzić 11 najlepszych z najlepszych (w minionym roku szkolny) darmową szafka szkolną na cały rok.

 Kluczyki do szafek otrzymują:

 • Sandra Stasiak 5,29 4bte
 • Ewelina Gontarz  5,27  4dte
 • Kamila Deja 5,25 3bte
 • Aneta Gutowska  5,19  2alo
 • Jolanta Leśko 5,16 4bte
 • Paulina Kozłowska 5,13 3blo
 • Magdalnea Jaroszek 5,13 3blo
 • Natalia Wiśniewska 5,12  3blo
 • Natalia Płatkowska 5,11 4ate
 • Irmina Wasiuta 5,10 4bte
 • Karolina Janiszewska 5,10  4dte

Gratulujemy, wkrótce przewodnicząca SU dotrze do Was z kluczykiem :)

 ps. Zachęcamy do nauki w obecnym roku szkolnym :)

 

Dnia 7 października 2014 r. na terenie Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida w Elblągu odbyła się konferencja „Śladami Żołnierzy Tułaczy”. Autorem konferencji była pani Marzena Kosińska, która od kilku lat organizuje konferencje przy współpracy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Elblągu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu oraz Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida. Patronat honorowy nad konferencją objął Pan Jerzy Wilk Prezydent Elbląga. Konferencji towarzyszyły elbląskie media: Petrel.pl, TV Elbląg, Dziennik Elbląski oraz radio ESKA.

Prowadzącymi konferencję byli: Karolina Janiszewska z Technikum Ekonomicznego oraz Dominik Byckiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. W konferencji brali udział uczniowie z elbląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w tym także i uczniowie z naszej szkoły. W programie konferencji znalazły się ciekawe i pouczające referaty wygłoszone przez Pana prof. Piotra Niwińskiego, pana dr Piotra Gawryszczaka oraz pana mgr Tomasza Glinieckiego. Drogi Żołnierzy Tułaczy nie były łatwe w czasie wojennej zawieruchy i "pokoju".

[Zajrzyj do fotogalerii.]

Czytaj więcej: Nasze refleksje po konferecji

Wybory do SU w naszej szkole odbędą się już w środę, dlatego też intensywnie myślcie o tym komu ufacie i komu powierzycie zadanie reprezentowania Was i Waszych "interesów" przed Dyrekcją, Kadrą, światem zewnętrznym...itp.;)

Głosy zbierane będą do urny ustawionej na 1 pietrze.

Dnia 9 października 2014 roku klasa licealna o profilu "Bezpieczeństwo publiczne z elementami kryminologii i kryminalistyki" odwiedziła Komendę Miejską Policji w Elblągu przy ulicy 1000-lecia.Opiekunem grupy był nadkomisarz Pan Marek Cieślak, z którym też klasa ma cotygodniowe zajęcia w szkole. W komendzie zostały zorganizowane zajęcia, w trakcie których uczniowie pobierali odciski palców, oglądali dowody, przeglądali dokumentacje oraz mogli poczuć się jak podejrzani..;) siadając w fotelu, na którym zwyczajowo robi się zdjęcia do kartotek więziennych. Zobacz fotogalerię.

Bardzo nam się podobało - mamy nadzieję że takich zajęć "w terenie" będzie coraz więcej!

Klasa I B (V LO)

Strona 1 z 10

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Go to top