ZSEiO

 

Z dumą "meldujemy", że wolontariusze z naszej szkoły (tym razem byli to uczniowie Ia i Ib Technikum) dzielnie wspierali wspaniałych zawodników X REGIONALNEGO MITYNGU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH OLIMPIAD SPECJALNYCH. Impreza odbyła się 13.05.2015r. w  Bażantarni, a zorganizowana została przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu.  

Dziękujemy za to, że się super spisaliście!- Iwona Osmańska, Marta Arendt

 

Ogłaszamy konkurs "Z rodziną fajnie nie tylko na zdjęciu!". Wszystkie zabawne, wyjątkowo udane, wzruszające zdjęcia rodzinne dostarczać można bezpośrednio do organizatorki Pani Elżbiety Banasiewicz, bądź też - nieco bardziej nowoczesnym sposobem- przesyłając na facebookowe konto Pani Eli. Wymagany format zapisu zdjęć- JPG. Konkurs trwa do 4 czerwca włącznie.

Organizacja konkursu związana jest z obchodami Dnia Rodziny, w ramach których w naszej szkole odbędzie się również wykład dr inż. Anetty Waśniewskiej z PWSZ pt. "Ekonomiczne aspekty wpływające na wielkość rodzin" (9.06.2015r.).

Z dumą i ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasze licealne klasy psychologiczno-społeczne będą od tej pory funkcjonowały pod patronatem naukowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z Sopotu. Stworzy to możliwość do uczestniczenia w spotkaniach z uznanymi specjalistami w zakresie psychologii i pokrewnych dziedzin wiedzy.

W dniu 8 maja o godz. 10:00 w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o integracji europejskiej. Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej to projekt edukacyjny, który przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Poświęcony jest podnoszeniu świadomości i poziomu wiedzy z zakresu problematyki funkcjonowania struktur rynku Unii Europejskiej oraz historii integracji europejskiej. Realizacja projektu powiązana była z obchodami Europejskiego Tygodnia Młodzieży. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 7 oraz przedstawicie Klubu Europejskiego działającego w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących.

Z naszych obserwacji wynika, że współczesne problemy państw europejskich są często poruszanym tematem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Aktualność problematyki wynika z obecnej sytuacji na światowym rynku finansowym oraz globalnej współzależności systemów instytucjonalnych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Uczestnicy wydarzenia przystępując do konkursu zobowiązani byli zgromadzić wiedzę i umiejętności z zakresu rozwoju struktur instytucji w Unii Europejskiej, regulacji prawa wspólnotowego, procedur uchwalania budżetu unii oraz etapów procesu integracyjnego. Są to z pewnością cenne wiadomości, informacje i doświadczenia dla młodych ludzi. W czasie spotkania było można skorzystać z indywidualnych konsultacji wolontariuszy Stowarzyszenia Elbląg Europa. Podczas, których uczestnicy spotkania mieli możliwość zdobycia dodatkowych informacji związanych z głównymi założeniami funkcjonowania programu ERASMUS PLUS.

(nasza Agnieszka- trzecia od prawej)

29 kwietnia w Orzyszu odbyły się eliminacje wojewódzkie do XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Po otwarciu eliminacji przez Zbigniewa Włodkowskiego Burmistrza Orzysza – prezesa ZOP ZOSP RP w Piszu oraz Grzegorza Matczyńskiego dyr. Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP w Olsztynie odbył się etap pisemny. 

       Do etapu ustnego zakwalifikowali się i ostatecznie zajęli następujące miejsca:

W grupie I – szkół podstawowych – 1miejsce – Artur Behrendt z pow. olsztyńskiego, 2m – Remigiusz Próchniewski z pow. iławskiego, 3m – Julia Jodłowska z pow. nowomiejskiego i 4m – Kamil Stefaniak z pow. działdowskiego.

 W grupie II – szkół gimnazjalnych – 1m – Wioleta Aftyka z pow. gołdapskiego, 2m – Jan Żebrek z pow. ostródzkiego i 3 m – Klaudia Gurzyńska z pow. nowomiejskiego

W grupie III – szkół ponadgimnazjalnych1m - Agnieszka Dobosz z pow. elbląskiego, 2m - Magdalena Niska z pow. olsztyńskiego i 3m – Filip Czetyrbok z pow. Giżyckiego

 FINAŁ KRAJOWY planowany jest w dniach 29 -31 maja w Polanicy Zdrój- powodzenia Agnieszko!

Wczoraj język polski, a dzisiaj najbardziej stresujący dzień matur... MATEMATYKA...brrr. Zobaczcie jednak na miny dziewczyn z 4d tuż przed wejściem na egzamin- pełen relaks, optymizm, spokój....tylko tak dalej! Wszystkich nas bolą już kciuki (tak bardzo życzymy Wam powodzenia nasi Kochani Absolwenci).

29 kwietnia nasza szkoła zorganizowała Drzwi Otwarte. Gimnazjaliści otrzymali szczegółowe informacje dotyczące oferty, jaką przygotowaliśmy dla nich na zbliżający się rok szkolny.

Technikum w roku szkolnym 2015/2016 wykształci w zawodach:

- Technik Ekonomista z innowacjami: specjalista ds. finansów i administracji publicznej oraz specjalista ds. rachunkowości. Będą to klasy akademickie pod patronatem Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Elblągu.

- Technik Organizacji Reklamy z innowacją: reklama wizualna. Realizowana przy współpracy z Telewizją Elbląską i Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku.

- Technik Logistyk MUNDUROWA ! z innowacją: zabezpieczenie logistyczne. Proponujemy klasę mundurową pod patronatem 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej Króla Kazimierza Jagiellończyka.

- Technik cyfrowych Procesów Graficznych z innowacją: grafika komputerowa i projektowanie multimedialne.

V Liceum Ogólnokształcące proponuje:

- Klasę o profilu Wojskowym jako jedyne liceum w regionie oferujemy 3-letnie klasy mundurowe również pod patronatem 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej Króla Kazimierza Jagiellończyka.

- Klasa o profilu Bezpieczeństwo publiczne z elementami kryminologii i kryminalistyki pod patronatem Komedy Miejskiej Policji  i naukową opieką Uniwersytetu Gdańskiego  

- Klasę o profilu Psychologiczno-Społecznym

- Klasę o profilu Językowym z elementami translatoryki – Nowość!

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu zaprasza Was na Drzwi Otwarte, które odbędą się dnia 29 kwietnia 2015 roku o godzinie 12.30 w budynku szkoły przy ulicy Bema 50.

Każdy kto odwiedzi mury szkoły, będzie miał okazję bliżej zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, ale przede wszystkim przekonać się jaka atmosfera panuje w placówce, spotkać się i porozmawiać z nauczycielami, oraz ze starszymi kolegami. Tego dnia dowiecie się: Czy warto? I dlaczego warto podjąć naukę właśnie w ZSEiO?

Podczas Drzwi Otwartych w ZSEiO otrzymacie pełen pakiet informacji o profilach w Technikum Ekonomicznym i w V Liceum Ogólnokształcącym. Informacje będą przekazywane zarówno w formie ustnej jak i w formie ulotek dotyczących oferty szkoły na rok szkolny 2015/2016.

Startujemy w auli szkolnej, gdzie powita Was Pan Dyrektor Jerzy Kawiecki oraz Wasi starsi koledzy z krótkim programem artystycznym. W dalszej części będziecie mieć okazję na spokojne obejrzenie i uczestnictwo w specjalnie przygotowanych dla Was prezentacje w salach, w których przeprowadzane będą doświadczenia, quizy, testy, zabawy, projekcje filmów realizowanych przez uczniów ZSEiO.

A z przedstawicielami poszczególnych profili będzie można porozmawiać na forum szkoły.

Tak, więc Gimnazjalisto: przyjdź, obejrzyj, posłuchaj, zapytaj, porozmawiaj, dotknij, podejmij decyzję i zostań z nami.

Kochani, czas na wiosenne porządki! Zapakujcie do worów wszystkie domowe elektrośmieci i przynieście do szkoły w najbliższy poniedziałek (27.04.). Niech kartony wystawione koło portierni zapełnią się po brzegi- to nasza wspólna misja!


Pozdrawiamy- Szkolne Koło Ekologiczne

Podajemy wyniki szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego:


1 miejsce- Dominika Ryś kl. 2b o
2 miejsce- Agnieszka Stańczak kl. 2a o
3 miejsce- Mateusz Piwcewicz kl. 2b o


Gratulujemy! 

organizatorka - Elżbieta Banasiewicz

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Początek strony