ZSEiO

OGŁASZAMY KONKURS

„FOTOREPORTAŻE ZE SZKOLNYCH WYCIECZEK”

Jest to konkurs na najlepsze opisy i zdjęcia z osobiście przeżytych imprez szkolnych.

Organizatorzy konkursu III B Technikum zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w konkursie, w którym każdy może pochwalić się swoimi przeżyciami ze szkolnej wycieczki, wyjścia do kina, teatru, pokazać innym co go zachwyciło lub też nie i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać relacje z osobiście przeżytej wycieczki, wyjścia, załączyć zdjęcie obiektów, które szczególnie zapadły w pamięć.

 REGULAMIN:

Opisy sporządzone w formie elektronicznej wysyłamy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (zdjęcia dodajemy w załącznikach).

Na Wasze prace czekamy do 20 kwietnia. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i pytań dodatkowych odsyłamy do uczniów klasy 3b Te - Sylwii Maj oraz Sebastiana Parzonko lub do ich wychowawczyni Pani Zdzisławy Żwiryn (sala nr 4). 

Klasa Ib LO (profil bezpieczeństwo publiczne z elementami kryminologii i kryminalistyki) wybrała się - w miniony poniedziałek [23.03] - do Gdańska, a konkretnie na wykład do uniwersyteckiego Wydziału Prawa i Administracji oraz do Muzeum Zbrodni. Wykład dotyczył problematyki przestępczości i sposobów wykrywania sprawców. Po sporej dawce teorii wycieczkowiczów zaprowadzono do muzealnych sal wypełnionych "zbrodniczymi" eksponatami.

Tegoroczna akcja "Godzina dla Ziemi" przebiega pod hasłem

OCAL BAŁTYCKIEGO MORŚWINA!

W poniedziałek (23 marzec) kilka elbląskich szkół przyłączyło się do tej akcji i w jej ramach przeprowadziły happening w Bażantarni. My też tam byliśmy!!!

Happening polegał na ułożeniu kształtu wielkiego morświna... z marchewek. Zobaczcie sami...

Musicie wiedzieć, że morświn - kuzyn delfina - jest krytycznie zagrożony wyginięciem w Morzu Bałtyckim. Zostało ich nie więcej niż 450. W Polsce do tej pory nie przyjęto krajowego programu ochrony tego gatunku, dlatego namawiamy do podpisania się pod apelem na rzecz zmian w tej kwestii- wejdż na stronę www.godzinadlaziemi.pl i podpisz się!

Koło Ekologiczne

KONKURS SELFIE - WYNIKI
Kochani!!! Konkurs Selfie „Moja Klasa” wyzwolił w was ogromnego ducha rywalizacji. Uruchomione zostały wszystkie możliwe sposoby zdobywania lajków - te fajne, i te cwane, te bezpłatne i te drogie - ale jako, że dwie klasy niesamowicie walczyły zdecydowaliśmy przyznać dwie pierwsze nagrody za szkolne selfie! Oba zdjęcia otrzymały ponad 1100 lajków !Wow!
Zwycięzcami są klasa 1a LO i klasa 3 a TE! Obie klasy otrzymały słodkości i do wykorzystania cały dzień bez pytania! Gratulujemy!!!
Ps. w przyszłym roku opracujemy bardziej szczegółowy regulamin konkursu

KABARETON w ZSEiO - WYNIKI
Pierwszy dzień wiosny był u nas w szkole bardzo wesoły! Występy które nam zaserwowaliście były na bardzo wysokim poziomie i jury nie wiedziało do końca co ma zrobić i komu przyznać nagrody! A to wyniki dla tych którzy tego nie widzieli :
I miejsce – II AT ze skeczem LOTNISKO kabaretu LIMO
II miejsce – I AT ze skeczem NAUCZYCIEL NA KACU kabaretu SMILE
III miejsce - I BT ze skeczem NIEBO kabaretu NEONÓWKA
Gratulujemy i dziękujemy i wychowawcom i klasom za udział !!! Mamy nadzieje ze dobrze się bawiliście!

Z pozdrowieniami SU

 

 

Więcej szczegółów znajdziesz w zakładce

"Oferta edukacyjna technikum".

Pod takim tytułem, w ramach koła teatralnego zrealizowany został szkolny spektakl teatralny. Scenki o miłości, niczym scenki rodzajowe, pozwalały widzowi poczuć się na moment podglądaczem, świadkiem emocji rozgrywających się w domowym zaciszu. Szkolna aula zamieniła się w przytulny pokój. Z pozoru łącznikiem niespójnych scenek stała się miłość „ to energiczna, to spokojna, zmienna i stała. To szczęśliwa, to tragiczna. To krótka, to nieśmiertelna. To nabyta, to wrodzona” …

Chcieliśmy tym spektaklem powiedzieć o rzeczy niełatwej - o miłości, i to nie zawsze tej z happy end’em, gdyż happy end i tak zawsze pozostaje końcem. Chcieliśmy pobudzić do refleksji, na ile się to udało? trudno powiedzieć. Natomiast mamy nadzieję, że ten swoisty kolaż słowa, dźwięku i obrazu podobał się naszej szkolnej publiczności.

A wszystko to było możliwe dzięki zapałowi i niezrównanej energii naszych naturszczyków. Serdeczne podziękowania i gratulacje od pani Frankowskiej dla całego zespołu artystycznego.

W TECHNIKUM

Tutaj nowością będzie klasa Technik Organizacji Reklamy z innowacją pedagogiczną pt.: „Projektowanie kampanii reklamowej”. Atrakcją tej innowacji jest stała współpraca z Telewizją Elbląską i Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku. O szczegółach współpracy poinformujemy wkrótce. 

 

W LICEUM

Profil - klasa językowa z elementami translatoryki.

patronat: Instytut Pedagogiczno-Językowy przy PWSZ w Elblągu

w klasie o tym profilu gwarantujemy Ci:

  • naukę języka angielskiego w zakresie rozszerzonym
  • naukę języka niemieckiego lub rosyjskiego w zwiększonym wymiarze godzin
  • możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach z native speakerem języka angielskiego
  • treningi wspomagające szybkie opanowanie języków obcych prowadzone przez specjalistów
  • regularne zajęcia w Instytucie Pedagogiczno - Językowym przy PWSZ w Elblągu

Więcej informacji w zakładce "oferta edukacyjna 2015/16.

 

Mamy się kim chwalić!!! Oto lista najlepszych uczniów (biorąc pod uwagę wyniki osiągnięte na I semestr):

1. Agnieszka Dobosz (IA TE) - 5,36

2. Paula Bronhardt (IA LO) - 5,31

3. Sylwia Depka (IA LO) - 4,94

4. Karolina Janiszewska (IVD TE) - 4,87

5. Sandra Stasiak (IVB TE) - 4,86

6. Irmina Wasiuta (IVB TE) - 4,86

7. Sara Ziemińska (IA LO) - 4,82

8. Marta Grzywacz (IB LO) - 4,82

9. Joanna Krzykowska (IB LO) - 4,82

Gratulujemy przede wszystkim rodzicom! - to Wasze geny i ciężka praca u podstaw ich edukacyjnej przygody sprawiły, że te wspaniałe dziewczyny odnoszą takie sukcesy...

Z inicjatywy chłopców z Samorządu Szkolnego, a za ochoczą zgodą Pana Dyrektora tegoroczny Dzień Kobiet w ZSEiO będzie szczególnie miły dla naszych uczennic. Prócz kwiatków, czekoladek i buziaków, którymi zapewne zostaną obdarzone przez skrytych (lub tych zupełnie jawnych;)) wielbicieli ich wdzięków, będą również mogły przeżyć poniedziałek (9 marzec) zupełnie bezstresowo, ponieważ... NIE BĘDĄ PYTANE!

Niech będzie to dla Was Dzień piękny i wesoły- życzą chłopaki z Waszej Szkoły!

Wszystko wskazywało na to, że kawiarenka się nie odbędzie. Wirus grypy z sukcesem eliminował kolejne osoby zaangażowane w jej organizację. Jednak - wysiłkiem kilku "niedobitków" - udało się! Karolina Stelmach (główna postać na powyższym zdjęciu) pięknie zaśpiewała, Paulina Godz profesjonalnie przeczytała wiersze Haliny Poświatowskiej i Aleksandry Stępień, Pani Krasowska (w zastępstwie za Magdę Panek) dopełniła dzieła czytając fragment opowiadania Martyny Ciesielskiej. Wszystko "nadzorowała" Pani Magdalena Szczypińska.

 

 

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Początek strony