ZSEiO

17 maja gościliśmy w naszej szkole liczną grupę młodzieży gimnazjalnej, która wzięła udział w Festiwalu Zawodów AWATAR. Uczniowie klas technikalnych przygotowali dla nich test z wiedzy ogólnej, rywalizację w tworzeniu plakatu reklamowego i zakładaniu firmy, a nawet zaprosili wszystkich uczestników do unihokeja i kankana. Ideą zorganizowania tego przedsięwzięcia było przecież połączenie elementów edukacji z rozrywką i dobra zabawą! Zwycięzcy otrzymali z rąk naszego dyrektora puchar pełen słodkości.

 

Jak co roku, wolontariusze z naszej  szkoły (uczniowie I a i II a technikum) dzielnie wspierali wspaniałych zawodników XI Regionalnego Mityngu  w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych, organizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 oraz Klub Olimpiad Specjalnych "Rekord" w Elblągu. Nasi uczniowie opiekowali się grupami biegaczy oraz motywowali swoich podopiecznych do walki o zaszczytne miejsca. 

Smutny to dzień, kiedy zdajesz sobie sprawę, że coś w Twoim życiu się kończy. Dla naszej szkolnej społeczności takim dniem był 28 kwiecień, kiedy to tegoroczne klasy maturalne otrzymały świadectwa ukończenia szkoły. Teraz zobaczymy już ich jedynie w trakcie matur albo w czasie odwiedzin, DO KTÓRYCH GORĄCO NAMAWIAMY! Życzymy Wam dobrym wyników z egzaminów, mądrych planów na przyszłość i szczęścia w miłości;)

 

W piątek - 22.04. - zorganizowano w elbląskim UM obchody Dnia Ziemi i wręczono nagrody w uznaniu za ekologiczne podejście do życia. Naszą szkołę reprezentowały: Asia Wojtas (2bLO) i Ada Stemporzecka (4bTech). Był uścisk dłoni prezydenta, była nagroda książkowa... wynika z tego, że bycie EKO jest na topie!
My w każdym razie namawiamy do naśladowania dziewczyn, do bycia - pod każdym względem - NATURALNYM;)

 

Drzwi Otwarte 2016 już za nami. Dziękujemy wszystkim klasom zaangażowanym w ich przygotowanie oraz Gimnazjalistom, którzy do nas przyszli. Mamy nadzieję, że większość z nich będzie z nami podczas wrześniowego apelu rozpoczynającego rok szkolny 2016/17.

 

Gorąco zapraszamy na nasze Drzwi Otwarte. Koniecznie zapiszcie sobie w kalendarzach: 21.04. godz. 12.30. "idę do ZSEiO!". Poznacie naszych uczniów i nauczycieli, dowiecie się interesujących szczegółów o najnowszej ofercie, obejrzycie wszystkie zakamarki!

W ramach projektu "Klub Badaczy Matematyki", który finansowany jest w ramach grantu Bank Ambitnej Młodzieży z Fundacji Banku Zachodniego BZWBK, we wtorek (22 marca 2016) uczniowie klas IIbo, IIao i Ibo uczestniczyli w wykładach na Uniwersytecie Gdańskim, a konkretnie na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. Uczniowie brali też udział w doświadczeniach z zakresu fizyki w Centrum Hewelianum. Uczestnicy wycieczki mieli dodatkowo okazję po raz pierwszy zobaczyć jak zorganizowane są "Targi Akademia" i zapoznać się z tegorocznymi ofertami studiów. 

 

 

6.04 na hali CSB odbyły się targi szkół ponadgimnazjalnych połączone z targami pracy. Gimnazjaliści mieli okazję odwiedzić nasze stanowisko, porozmawiać z uczniami naszej szkoły, a także wziąć udział w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych z detektywami z V LO (uczniowie z klasy o profilu bezpieczeństwo publiczne). Można było też skorzystać ze wskazówek psychologa z licealnej klasy psychologicznej. Uczniowie technikum - ubrani w stroje reprezentujące każdy z oferowanych przez naszą szkołę zawód - opowiadali gimnazjalistom o realiach uczenia się w ZSEiO. Oskar Pałasz (3aT) z zespołem uświetnił swoim występem całe wydarzenie! Dziękujemy Oskar!

 

A poniżej krótkie podsumowanie naszej tegorocznej oferty:

V LO
-klasa o profilu bezpieczeństwo publiczne z elementami kryminalistyki i kryminologii
-klasa o profilu psychologiczno-społecznym

Technikum 
-technik ekonomista
-technik logistyk 
-technik cyfrowych procesów graficznych
-technik organizacji reklamy

ZAPRASZAMY do ZSEiO!!!

Ostatnio już kilka razy wspominaliśmy o sukcesach naszej uczennicy Magdaleny Panek (2aT). Dzisiejsza nowina jest naprawdę imponująca - wydano tomik jej wierszy! Nie przegapcie więc spotkania w Bibliotece Elbląskiej na Starym Mieście (najbliższa sobota, godz. 15) zorganizowanego z okazji premiery tego tomiku. Warto się tam wybrać, bo przecież to rzadkość- ekonomistka z poetycką duszą;) 

Już wkrótce zaprosimy was też na szkolną kawiarenkę literacką z Magdą w roli głównej.

10.03 klasa 2ao i 1bT (obie klasy wojskowe) pojechały do Gdyni do Akademii Marynarki Wojennej na warsztaty dla uczniów klas ponadgimnazjalnych. Dla uczestników przygotowano: prelekcję na temat Afganistanu, "wycieczkę" po całej Akademii, wykład na temat cyber-przemocy. Na "deser" był Śnieżnik, czyli cztery stanowiska strzeleckie i ogromny ekran. Młodzież mogła skorzystać z tego sprzętu, a chętnych nie brakowało!
Po odwiedzinach w Akademii udało naszym poważnym:) wojskowym udało się jeszcze poskakać w Jumpcity na trampolinach - genialne w każdym wieku.

 

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Info

Menu
Początek strony