ZSEiO

Wszystkich zainteresowanych informacjami dotyczącymi programu WYPRAWKA SZKOLNA zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z wszystkimi załącznikami tego artykułu.

podstawowe informacje

tekst uchwały

instrukcja wypełniania wniosku- czyli do kiedy?, dla kogo?, jakie przeznaczenie?

podstawowy wzór wniosku o zakup podręczników

wzór wniosku o zakup podręczników dla uczniów niepełnosprawnych

wzór wniosku skierowanego do Departamentu Świadczeń Rodzinnych

 Wniosek należy złożyć w szkole najpóźniej do dnia 5 września 2014 r.

24 czerwca wybrani uczniowie ZSEiO mieli okazję "zwiedzać" Elektrociepłownię i dowiedzieć się niemalże wszystkiego na temat odnawialnych źródeł pozyskiwania energii. Teoria i praktyka- to najlepsze połączenie, by wiedza utrwaliła się na długi czas w uczniowskich głowach. To właśnie zaproponowano w Elektrociepłowni- pokazano najnowszy energetyczny blok biomasowy, a później - w trakcie obszernego wykładu - Pan Krzysztof Krasowski wyjaśnił wiele zagadnień związanych z tzw. zieloną energią.

Niezależne i sprawiedliwe jak Salomon jury zdecydowało, że to klasa IB Technikum najbardziej przekonująco wychwalała swojego wychowawcę- dlatego niniejszym ogłaszamy, że Pani MONIKA OSZWA zyskała miano Super Wychowawcy! Nagroda wywalczona dla wychowawcy przez klasę (pióro firmy Parker) wręczona została w dniu zakończenia roku szkolnego. Gratulujemy całej klasie i wspaniałej Wychowawczyni!

Ps. Na zdjęciu Pani Oszwa w trakcie lekcji matematyki, której naucza z taką samą kreatywnością i poczuciem humoru, jak wychowuje IB;)

Przypominamy wszystkim o szkolnym KODEKSIE EKOLOGICZNYM, który nie dezaktualizuje się w czasie wakacji;):

1. Promujemy zdrowy styl życia.

2. Dbamy o naturę.

3. Oszczędzamy energię i wodę.

4. Segregujemy odpady.

 

z pozdrowieniem Koło Ekologiczne

Dnia 12 czerwca 2014 r. uczniowie klasy I a V Liceum Ogólnokształcącego im. Haliny Poświatowskiej w ZSEiO w Elblągu oraz klasy I b I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu wspólnie zwiedzali Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Czytaj więcej: Wycieczka do Sztutowa

Wczorajszy poranek był dla KLASY AKADEMICKIEJ i kilku osób z 1b zupełnie inny niż zwykle. Mieli okazję spotkać prawdziwą pisarkę, autorkę kryminałów Panią Agnieszkę Pietrzyk. Okazało się, że ludzie, którzy odnoszą sukcesy (książki Pani Agnieszki publikowane są przez największe polskie wydawnictwa) potrafią z niezwykłą otwartością i szczerością odpowiadać na wszystkie - nawet te najbardziej dociekliwe - pytania.

Czytaj więcej: Kogo zabił Karl?

a) CHĘTNYCH do udziału w warsztatach przygotowujących do pełnienia roli mediatora wśród swoich rówieśników (zgłoszenia do 13.06.)

b) WOLONTARIUSZY do pomocy przy organizacji czerwcowego Festynu Ekologicznego dla dzieci (jak najszybciej)!

Wychowawca - człowiek, który powinien być dla wychowanka autorytetem; ktoś kto wskazuje na wartości w życiu najistotniejsze, kto pomaga znaleźć wyjście z zagmatwanych sytuacji... Taka wymienianka mogłaby jeszcze długo potrwać. Nasze ogłoszenie ma jednak inny cel- chcemy, żebyście (z naszą drobną pomocą;)) mogli docenić i nagrodzić wysiłki Waszych szkolnych wychowawców. Dlatego też... zorganizowaliśmy konkurs, w którym główną nagrodą jest piękne pióro renomowanej firmy Parker. Nagroda ta trafi do tego wychowawcy, którego klasa najlepiej przekona jury do faktu, że to właśnie jej wychowawca jest super! Czekamy na Wasze wierszyki, listy zasług, czy też hasła reklamowe dotyczące wychowawców do 13 czerwca w bibliotece szkolnej. Dla klasy, która wywalczy dla swego wychowawcy nagrodę przygotowano słodkie niespodzianki!

Rokrocznie organizowany marsz młodych pod hasłem "Młodość wolna od papierosa" i tym razem nie mógł odbyć się bez naszego udziału. Były twórcze okrzyki, były odważne transparenty, więc pozostaje tylko mieć nadzieję, że akcja zaowocuje kolejnymi decyzjami o powiedzeniu nikotynowemu nałogowi "NIE" na całe życie!

W dniach 26.05-28.05. klasa III a (Technikum) zorganizowała sobie wycieczkę do miejscowości Jeziornik k. Borzechowa. Jest to malownicze miejsce położone na Kociewiu, nad Jeziorem Borzechowskim, otoczone lasami Borów Tucholskich. Podczas wycieczki uczniowie m.in. zwiedzali Arboretum w Wirtach- najstarszy w Polsce Leśny Ogród Dendrologiczny. Mieli tam możliwość poznania drzew i krzewów pochodzących z różnych regionów świata.

Według relacji Mateusza Kijewskiego - jednego z uczestników tej wyprawy - "wycieczka była super!wiele atrakcji zapewnionych każdego dnia nie pozwalało się nudzić - zwiedzaliśmy ogród botaniczny, rozgrywaliśmy mecze w siatkówkę, graliśmy w bilard, potańczyliśmy trochę na dyskotece, piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Ośrodek, w którym mieszkaliśmy również będziemy pozytywnie wspominać, bo dobrze nas tam karmili;)" Zdjęcia potwierdzają te słowa- zerknij!

Strona 1 z 8

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Go to top