ZSEiO

Kiermasz używanych podręczników odbędzie się 8.09 w auli w trakcie dwóch długich przerw o 10.25 i 12.15. Zapraszamy serdecznie kupujących i sprzedających do aktywnego uczestnictwa!

Samorząd Szkolny

W związku z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy nabór na stypendium Funduszu IKEA FAMILY "Na rodzinę można liczyć":
1. Zapraszamy do zapoznania się z nowym Regulaminem Funduszu- jest on dostępny (wraz z załącznikami) na stronie stypendia.mikolaj.org.pl.  
2. Wnioski wraz z kompletną dokumentacją przyjmuje koordynator szkolny - Pani Anna Guzenda (pedagog- gabinet 15a).

Termin przyjmowania wniosków od uczniów : 
od 1 do 19 września 2014r. do godz. 15:00

Jeśli wczorajsza aura - towarzysząca rozpoczęciu nowego roku szkolnego w ZSEiO - miałaby być zapowiedzią całorocznej atmosfery w naszej szkole, to ... będzie wspaniale! Życzymy tego przede wszystkim maturzystom oraz uczniom klas pierwszych.

STYPENDIUM SZKOLNE  na rok szk. 2014 / 2015


Stypendium szkolne przysługuje uczniom, których średni miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekracza kwoty 456 zł.
Wnioski o stypendium można pobrać w gabinecie 15a u pedagoga szkolnego lub w sekretariacie szkoły.
Wypełnione wnioski wraz z potwierdzeniem dochodu rodziny uzyskanego w miesiącu sierpniu 2014 należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 15 września 2014 r u pedagoga szkolnego.
Szczegółowych informacji udzielają pedagodzy szkolni.
Wnioski o stypendium oraz objaśnienia dot. ich wypełnienia dostępne są również na stronie : www.eped.pl w zakładce STYPENDIA.

Wszystkich zainteresowanych informacjami dotyczącymi programu WYPRAWKA SZKOLNA zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z wszystkimi załącznikami tego artykułu.

podstawowe informacje

tekst uchwały

instrukcja wypełniania wniosku- czyli do kiedy?, dla kogo?, jakie przeznaczenie?

podstawowy wzór wniosku o zakup podręczników

wzór wniosku o zakup podręczników dla uczniów niepełnosprawnych

wzór wniosku skierowanego do Departamentu Świadczeń Rodzinnych

 Wniosek należy złożyć w szkole najpóźniej do dnia 5 września 2014 r.

24 czerwca wybrani uczniowie ZSEiO mieli okazję "zwiedzać" Elektrociepłownię i dowiedzieć się niemalże wszystkiego na temat odnawialnych źródeł pozyskiwania energii. Teoria i praktyka- to najlepsze połączenie, by wiedza utrwaliła się na długi czas w uczniowskich głowach. To właśnie zaproponowano w Elektrociepłowni- pokazano najnowszy energetyczny blok biomasowy, a później - w trakcie obszernego wykładu - Pan Krzysztof Krasowski wyjaśnił wiele zagadnień związanych z tzw. zieloną energią.

Niezależne i sprawiedliwe jak Salomon jury zdecydowało, że to klasa IB Technikum najbardziej przekonująco wychwalała swojego wychowawcę- dlatego niniejszym ogłaszamy, że Pani MONIKA OSZWA zyskała miano Super Wychowawcy! Nagroda wywalczona dla wychowawcy przez klasę (pióro firmy Parker) wręczona została w dniu zakończenia roku szkolnego. Gratulujemy całej klasie i wspaniałej Wychowawczyni!

Ps. Na zdjęciu Pani Oszwa w trakcie lekcji matematyki, której naucza z taką samą kreatywnością i poczuciem humoru, jak wychowuje IB;)

Przypominamy wszystkim o szkolnym KODEKSIE EKOLOGICZNYM, który nie dezaktualizuje się w czasie wakacji;):

1. Promujemy zdrowy styl życia.

2. Dbamy o naturę.

3. Oszczędzamy energię i wodę.

4. Segregujemy odpady.

 

z pozdrowieniem Koło Ekologiczne

Dnia 12 czerwca 2014 r. uczniowie klasy I a V Liceum Ogólnokształcącego im. Haliny Poświatowskiej w ZSEiO w Elblągu oraz klasy I b I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu wspólnie zwiedzali Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Czytaj więcej: Wycieczka do Sztutowa

Wczorajszy poranek był dla KLASY AKADEMICKIEJ i kilku osób z 1b zupełnie inny niż zwykle. Mieli okazję spotkać prawdziwą pisarkę, autorkę kryminałów Panią Agnieszkę Pietrzyk. Okazało się, że ludzie, którzy odnoszą sukcesy (książki Pani Agnieszki publikowane są przez największe polskie wydawnictwa) potrafią z niezwykłą otwartością i szczerością odpowiadać na wszystkie - nawet te najbardziej dociekliwe - pytania.

Czytaj więcej: Kogo zabił Karl?

Strona 1 z 8

Instytucje partnerskie

ZSEiO na Facebooku

Go to top